X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak rzucić palenie? Mamy kilka rad!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 13:00
Właśnie mija 13 lat, odkąd Irlandia wprowadziła zakaz palenia w pubach i restauracjach. Później rozszerzyła go na inne miejsca publiczne; było to pierwsze państwo świata, które wprowadziło taką zasadę. My sprawdzamy, jak kwestia palenia wygląda w Polsce.
Audio
  • Magdalena Cedzyńska i Irena Przepiórka o rzucaniu palenia (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Anetlanda

Podobny zakaz funkcjonuje u nas od 2010 roku. - Nadal pali ok. 18 proc. kobiet i ok. 30 proc. mężczyzn. Ale mamy ogromny postęp, bo w latach 80. mieliśmy odsetek palaczy należący do najwyższych na świecie, osiągnęliśmy też najwyższy na świecie odsetek osób umierających na raka płuc - mówią Magdalena Cedzyńska i Irena Przepiórka z warszawskiej poradni pomocy palącym.

Jak palą współczesne 20-latki? Jakie korzyści zakaz palenia przynosi nie tylko niepalącym, ale i palaczom? Czy nikotyna jest narkotykiem? I jak w rzuceniu palenia może pomóc... przemeblowanie mieszkania lub telefon do przyjaciela? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Magdalena Cedzyńska i Irena Przepiórka (Poradnia Pomocy Palącym przy Instytucie Onkologii w Warszawie)

Data emisji: 30.03.2017

Godzina emisji: 9.21

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciąża - alkohol i papierosy zabójcze dla dziecka

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 14:20
Z badań wynika, że co trzecia kobieta piła w trakcie ciąży. - Tymczasem każda ilość alkoholu podana od pierwszego do czterdziestego tygodnia ciąży nieodwracalnie uszkadza mózg dziecka - alarmuje dr Jacek Tulimowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerażające zdjęcia na paczkach papierosów wywierają wpływ na palaczy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 19:47
Jak zachęcić palacza do rzucenia nałogu? Może w tym pomóc odpowiednie zdjęcie na opakowaniu papierosów? Na rynku już pojawiły się nowe opakowania: oprócz napisu ostrzegającego przed negatywnymi skutkami palenia, znajdują się na nich zdjęcia. Czy są skuteczne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkohol plus leki - niebezpieczna mieszanka atakująca organizm

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 07:30
Do szpitalnych oddziałów ratunkowych często trafiają pacjenci, którzy znaleźli się w stanie zagrożenia życia wskutek łączenia alkoholu z lekami, nawet tymi dostępnymi bez recepty. Zanim tabletkę popijemy napojem alkoholowym warto sobie uświadomić, że alkohol wchodzi w groźne interakcje z wieloma lekami.
rozwiń zwiń