Jak uczyć się z wtopy? "Błąd to odwaga"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 20:39
Najbardziej bolą te życiowe i miłosne. Jak mówi przysłowie, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. - Nie mamy dzisiaj innego wyboru, niż popełnienie błędu, jeśli zależy nam na innowacji i nowym pomyśle - mówi Erik Kessels, autor książki "Ale wtopa".
Audio
  • Jak przekuć błędy na sukces? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Wszyscy ponosimy porażki, a nawet rozlana kawa może nam popsuć humor na cały dzień. Próbowanie nowych rozwiązań i nieustanne poszukiwanie może doprowadzić do odkryć i postępów, z których nie zdawaliśmy sobie sprawy
Wszyscy ponosimy porażki, a nawet rozlana kawa może nam popsuć humor na cały dzień. Próbowanie nowych rozwiązań i nieustanne poszukiwanie może doprowadzić do odkryć i postępów, z których nie zdawaliśmy sobie sprawyFoto: Foter.com

Przyjęło się uważać, że porażka nigdy nie jest dobra, niezależnie od tego, czy chodzi o drobną wpadkę czy o kompletną katastrofę. Jeśli coś nie wyszło, ktoś ma kłopoty. A gdyby tak spojrzeć na błędy prowadzące do porażki jak na zwiastuny sukcesu?

Doświadczony specjalista od reklamy Erik Kessels w książce pod tytułem "Ale wtopa. Jak zamieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek" pisze, że radykalna zmiana punktu widzenia może zaowocować nieoczekiwanymi zmianami - autentyczną oryginalnością. Autor zaznacza, że technologia reklamy jest na tyle dopracowana, że trudno w tej dziedzinie popełnić błąd, a pole do popisu dla kreatywności i tworzenia rzeczy nowych jest stosunkowo małe.

- W branży kreatywnej czasami trzeba z siebie zrobić klauna, a jeśli niektóre pomysły na początku brzmią głupio, to potem mogą wpływać na rzeczywistość i ją zmieniać. W zawodach artystycznych humor jest bardzo ważny, a w innych nie zawsze go widzimy. Błąd to odwaga - podkreśla Erik Kessel.

Jak wyjście z rutyny i perfekcji może poprawiać jakość naszego życia? Czy błąd może nas wyróżniać? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Erik Kessels (doświadczony spec od reklamy, autor książki "Ale wtopa. Jak zamieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek")

Data emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 9.22

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współuzależnienie - pułapka milczenia, która niszczy rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 20:35
- Proces próby wpływania na chorego bliskiego powinien się zacząć od słów piosenki Kasi Nosowskiej "obejmij mnie tak po ludzku i przytul" - mówi psychoterapeuta, Robert Rutkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dużo korzystasz z Facebooka? Przeczytaj koniecznie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 12:00
- To, co widzimy na Facebooku zapewnia pewien spokój, daje poczucie bycia częścią iluzorycznej wspólnoty. Jest to pułapka, bo w sytuacjach trudnych większość znajomych, by się nie zainteresowała nami i naszymi problemami - mówi psycholog, Jakub Kuś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borderline jak spacer po linie nad przepaścią

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 13:00
- Osoba z borderline bardzo pragnie zmiany i na pytanie, co chciałaby zmienić w swojej osobowości, odpowiada, że wszystko - mówi psychoterapeutka Vivian Fiszer.
rozwiń zwiń