Dokąd na majówkę? Kilka bezcennych porad

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 19:30
- W czasie majówki lubimy odpocząć, choć jest też grupa osób, która spędza ten czas aktywnie albo uprawiając sport - mówi w "Czterech porach roku" Marzena Markowska z Polskiej Izby Turystyki.
Audio
  • Gdzie warto wybrać się na majówkę? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Morze, góry czy kraina jezior? Miejsce pobytu w czasie majówki warto dostosować do osobistych upodobań
Morze, góry czy kraina jezior? Miejsce pobytu w czasie majówki warto dostosować do osobistych upodobańFoto: Foter.com

W tym roku wśród celów wycieczek zagranicznych na majówkę najchętniej wybieramy Hiszpanię, Grecję, Egipt i Turcję. - Większość Polaków wypoczywa w Polsce, a jak wiadomo kierujemy się w bardzo dużej mierze ceną, choć i na wyjeździe krajowym nie zawsze musi być tanio. Wszystko zależy od tego, na jakim standardzie nam zależy, bo oferta jest na tyle szeroka, że można wybrać od gospodarstw agroturystycznych po pięciogwiazdkowe hotele i ośrodki spa - tłumaczy Marzena Markowska.

Jeśli chodzi o polskie cele wycieczek, to niesłabnącą popularnością cieszą się góry i Morze Bałtyckie. Nie ma wówczas tłumu turystów, a pogoda pozwala na długie piesze wędrówki bez konieczności znoszenia lipcowych czy sierpniowych upałów. Interesujące są również miasta ze swoimi atrakcjami, np. dwa muzea pierników w Toruniu czy zrewitalizowana Łódź.

O tym, co jeszcze warto zrobić w czasie majówki mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marzena Markowska (Polska Izba Turystyki)

Data emisji: 27.04.2017

Godzina emisji: 11.21

sm/pg

Czytaj także

Inowłodz. Filmy, Tuwim i... złoto

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 15:00
- Tajemniczy kościół, "Podróży do Betlejem" która ściąga tutaj turystów z całego świata, major Hubal, żubry, sekrety, tajemnice, wreszcie słynny bunkier w Konewce i Julian Tuwim, mógłbym tak jeszcze długo wyliczać - mówił Roman Czejarek zapraszając w podróż do Inowłodza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chojna. Polsko-niemieckie pogranicze pełne tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 19:40
W ramach audycji "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek zawitał do Chojny na zachodnim krańcu Polski, tuż przy granicy z Niemcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska wieś. Przepis na udane i spokojne święta

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 12:00
Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w okresie Świąt Wielkanocnych. Korzystanie z oferty gospodarstw agroturystycznych ma wiele zalet, o których opowiada nam prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej.
rozwiń zwiń