X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Segregacja śmieci. To może być proste!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 12:40
- Palenie odpadów to nie odzysk, a głupota, bo zanieczyszczamy w ten sposób środowisko, trujemy siebie i innych, pogarszamy jakość powietrza. To prowadzi do katastrofy - mówi Michał Mikołajczyk, specjalista od odzyskiwania i segregacji odpadów.
Audio
  • Jak segregować śmieci? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Segregowanie odpadów jest jednym z najważniejszych problemów środowiskowych na całym świecie
Segregowanie odpadów jest jednym z najważniejszych problemów środowiskowych na całym świecieFoto: KaliAntye/Shutterstock

Segregowanie śmieci nie wszędzie wygląda tak samo. W niektórych częściach kraju jest podział na suche i mokre, podczas gdy w innych na papier, metal, plastik i odpady organiczne. By ujednolicić dotychczasowe przepisy, od 1 lipca wejdzie w życie nowe prawo, regulujące segregację śmieci.

- Dzisiaj to gmina decyduje, jaki system segregacji odpadów prowadzi i to się zmieni. Nowe rozporządzenie ministerstwa mówi, że standardy selektywnej zbiórki mają być jednakowe, więc powracamy do tego, co było wcześniej: niebieski to papier, żółte to tworzywa i metale, szkło może być dzielone na bezbarwne i kolorowe, więc białe i zielone, i pojawi się jeszcze jeden brązowy kontener na odpady bio - wyjaśnia specjalista od odzyskiwania i segregacji odpadów.

O tym, jak dobrze segregować śmieci i zmieścić kilka koszy w malutkiej kuchni mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Michał Mikołajczyk (specjalista od odzyskiwania i segregacji odpadów)

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 10.20

sm

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmieci - problem prawny czy kulturowy?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 13:00
Brak jednolitego systemy odbioru śmieci, zbyt wysokie opłaty, źle oznaczone pojemniki, brak koszy i opakowań, które można oddać za kaucją – to według słuchaczy najczęstsze powody śmiecenia Polaków. Jak wyeliminować to zjawisko?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coś z niczego, czyli jak zrobić paliwo z odpadów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 00:19
- Potencjalnym odbiorcą paliwa alternatywnego z odpadów może być każdy nas, bo można je wykorzystywać w transporcie, jak i kotłach czy spalarniach - mówi dr Izabela Stefanowicz-Pięta z Instytutu Chemii Fizycznej PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w kwestii segregacji śmieci. Rewolucja czy korekta?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 07:00
- Do roku 2030 musimy w perspektywie gospodarki obiegu zamkniętego zredukować liczbę składowisk. Należy zatem maksymalnie wykorzystać to, co mamy - mówi wiceminister środowiska, Sławomir Mazurek.
rozwiń zwiń