Święto Niezapominajki przypomina nie tylko o bogactwie lasu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 13:00
- W tym roku w ramach Święta Niezapominajki chcemy pokazać, że las to świetne miejsce wypoczynku i znakomite sąsiedztwo - mówi Edyta Nowicka z Lasów Państwowych.
Audio
  • O czym przypomina Święto Niezapominajki? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Marek Mierzejewski/Shutterstock

Święto Polskiej Niezapominajki przypomina, by na świat patrzeć przez różowe okulary, być serdecznym i życzliwym dla innych. Obchodzone jest 15 maja, a zostało zainicjowane przez redaktora radiowej Jedynki, Andrzeja Zalewskiego, by zwrócić uwagę na kwestie ochrony środowiska i zachowanie różnorodnoście biologicznej naszego kraju.

- Dziennikarz Polskiego Radia wraz ze słuchaczami doszli do wniosku, że skoro Holendrzy mają tulipany, Anglicy hiacynty, Francuzi narcyzy, a Tyrolczycy szarotkę, to dlaczego Polacy nie mogliby mieć swojego kwiatu. I wówczas pojawił się pomysł na niezapominajkę, bo Polska przyroda jest tak wspaniała i niezniszczona - opowiada Edyta Nowicka.

W audycji wykorzystujemy archiwalne nagrania, w których inicjator akcji wyjaśnia, skąd wpadł na pomysł Święta Niezapominajki. Szacunek do lasów i przyrody to tylko niektóre z powodów, dla których warto o tym szczególnym dniu pamiętać. Więcej o związanych z nim wydarzeniach w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Edyta Nowicka (Lasy Państwowe)

Data emisji: 12.05.2017

Godzina emisji: 11.21

sm/gs

Czytaj także

Ginące gatunki w obiektywie kamery

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 13:55
W Światowym Dniu Dzikiej Przyrody nasze studio odwiedził autor filmów przyrodniczych Krystian Matysek. Gość audycji przyznaje, że współcześni twórcy filmów przyrodniczych mają świadomość rejestracji gatunków, które w najbliższym czasie wyginą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królowa polskich rzek ma swój rok. "Wisła jest coraz czystsza"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 11:30
- Wisła to nie jest tylko ciek wodny czy kanał, tylko nasza bogata historia, dzika natura, przestrzeń swobody wszystkich Polaków, sportu, rekreacji i energii, do których chcemy wracać - mówi Robert Jankowski, szef Fundacji "Rok Rzeki Wisły".
rozwiń zwiń