Pary z różnicą wieku. "Na nas nie robi to już wrażenia"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 20:37
- Różnica wieku w związkach nie jest już tak szokująca jak dawniej, choć niektórych wciąż to dziwi. Zwykle, jeśli para ma problemy, to nie wynikają one z tego, ile kto ma lat - mówi psycholog Monika Dreger.
Audio
  • Jak duża różnica wieku wpływa na związek? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Brigitte Trogneux, żona prezydenta Francji Emmanuela Macrona, wraz z burmistrz Paryża Anne Hidalgo
Brigitte Trogneux, żona prezydenta Francji Emmanuela Macrona, wraz z burmistrz Paryża Anne HidalgoFoto: EPA/CHARLES PLATIAU

Brigitte Trogneux, żona prezydenta Francji Emmanuela Macrona/ fot. EPA/CHARLES PLATIAU Brigitte Trogneux, żona prezydenta Francji Emmanuela Macrona/ fot. EPA/CHARLES PLATIAU

Kiedy się poznali, ona miała ponad 30, a on 19 lat. Początkowo zastanawiali się, czy taka różnica wieku nie będzie przeszkodą, choć z upływem lat przekonali się, że nią nie jest. Jolantę Słomę i Mirka Trymbulaka łączy miłość i pasje, w tym do mody i kulinariów. Podobnie jak nowa para prezydencka z Francji, gdzie to kobieta jest starsza od mężczyzny.

- Nasza różnica wieku nie robi na mnie kompletnie żadnego wrażenia, ani nie ma żadnego znaczenia. Dla nas jest to codzienność, a sytuacji prezydenta Francji nie odniosłem nawet do siebie, bo robimy wspólnie wiele wspaniałych rzeczy i nie interesujemy się życiem innych ludzi - podkreśla Mirek Trymbulak.

Dlaczego młodszy mężczyzna wybiera dużo starszą partnerkę? Jak to wygląda, gdy to kobieta jest dużo młodsza? Jakich par będzie coraz więcej w przyszłości? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Jolanta Słoma i Mirek Trymbulak (małżeństwo, autorzy książek i programów kulinarnych "Atelier smaku"), Monika Dreger (psycholog z Warszawskiej Grupy Psychologicznej)

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 9.20

sm/pg

Czytaj także

"Rośnie liczba ślubów i rozwodów"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 13:50
W Dniu Zakochanych zastanawiamy się, czy w czasach, kiedy wiele małżeństw się rozpada, a związki nieformalne są społecznie akceptowalne, warto w ogóle decydować się na ślub.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się mądrze kłócić i pięknie godzić?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:30
Psycholog dr Katarzyna Knopp przekonuje, że kłótnie w związku mogą być dobre, bo pozwalają ujawnić problem. - Najczęściej kłócimy się o cztery rzeczy: o wychowanie dzieci, o finanse, o teściów i o podział obowiązków - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosny savoir-vivre. Jak się poznawać, oświadczać i rozstawać?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 14:00
Kiedyś, zgodnie z etykietą, mężczyzna nie miał prawa sam podejść do nieznajomej kobiety - musiał być przez kogoś wprowadzony do towarzystwa. Czy w dobie SMS-ów oraz portali i aplikacji randkowych obowiązują jeszcze jakieś zasady?
rozwiń zwiń