Miłość do Krety jak do żony. "Jakby mnie piorun trafił"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 17:40
- Miałem z Kretą tak, jakby mnie piorun trafił. Po wyjeździe stamtąd ciągle o niej myślałem i z każdym kolejnym wyjazdem miałem ochotę na więcej - opowiada Piotr Gociek, autor przewodnika "Kreta subiektywnie".
Audio
  • O Krecie opowiada Piotr Gociek (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: lupu robert ciprian / Shutterstock

fot. Pascal fot. Pascal

Rozmowy przez telefon za kierownicą nie są niczym specjalnym na greckiej Krecie. Kierowcy opanowali również trudną sztukę prowadzenia samochodu przy jednoczesnej rozmowie przez telefon, paleniu papierosa i jedzeniu kanapki. - Kto tam był ten wie, że potrafią trzymać kierownicę kolanem i, jak się okazuje, tak też można - śmieje się dziennikarz.

W książce Piotr Gociek opisuje mniej znane historie dotyczące wyspy, jak np. polskie groby. - Tych nagrobków jest nawet trochę więcej niż o tym wspomniałem w publikacji. Jest to historia niesamowita, a pamięć o nich zawdzięczamy polskiemu misjonarzowi, jezuicie, księdzu Marcinowi Czermińskiemu, który podróżował po Bliskim Wschodzie i Bałkanach - opowiada Piotr Gociek.

Dlaczego miłość do Krety przypomina dla autora "Krety subiektywnie" miłość do żony? Jakie jest drugie dno ukryte w filmie "Grek Zorba"? O tym w nagraniu audycji.

Książka ukazała się pod patronatem radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Piotr Gociek (dziennikarz, publicysta, redaktor, autor licznych książek m.in. "Kreta subiektywnie")

Data emisji: 5.06.2017

Godzina emisji: 10.19

sm/pg

Czytaj także

Ale Meksyk! Książka Sylwii Mróz

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 13:20
Mężczyzna w sombrero grający na gitarze i popijający tequilę - tak przeciętny Europejczyk wyobraża sobie Meksykanina. - Oblicza tego kraju są naprawdę różne. Rzeczywiście jest wielu ludzi, którzy grają na gitarach, śpiewają, tańczą - przyznaje mieszkająca w tym kraju Sylwia Mróz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże zagraniczne. Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:50
Po tajemniczej śmierci 27-letniej uczestniczki wycieczki do Egiptu rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa podczas wyjazdów organizowanych przez biura podróży. W "Czterech porach roku" podpowiadamy, jak reagować w nietypowych sytuacjach.
rozwiń zwiń