Danuta Stenka: kocham Teatr Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 13:30
- Teatr ten daje takie nieprawdopodobne możliwości aktorowi, otwiera przed nim furtki do przestrzeni, w których nie mógłby się znaleźć w żadnym innym teatrze czy przed kamerą. To jest fantastyczne  - podkreśla aktorka. 
Audio
  • Danuta Stenka o Teatrze Polskiego Radia i Festiwalu "Dwa Teatry" (Cztery pory roku/Jedynka)
Mariusz Benoit i Danuta Stenka, realizacja słuchowiska Lilla Weneda
Mariusz Benoit i Danuta Stenka, realizacja słuchowiska "Lilla Weneda"Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Na Festiwalu "Dwa Teatry" prezentowane jest słuchowisko "Lila Weneda" według Słowackiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka. W słuchowisku Danuta Stenka wciela się w okrutną władczynię Gwinonę. Aktorka przyznała, że nie wszystkie fragmenty roli udało się jej nagrać z innymi aktorami, co wiązało się także z zabawnymi sytuacjami...

<<<Dwa Teatry - więcej informacji w serwisie PolskieRadio.pl>>>

W rozmowie z Magdą Mikołajczuk Danuta Stenka wspominała także festiwal "Dwa Teatry" podczas którego pełniła rolę jurora. - To był powrót do przeszłości, bo byłam miłośniczką radia, było ono moim towarzyszem na co dzień. Wysłuchiwałam wielu radiowych słuchowisk, wielu powieści w wydaniu radiowym. Z ogromną przyjemnością słuchałam wówczas konkursowych słuchowisk, czasami nawet dwa razy. W samochodzie, wracając do domu, włączałam sobie płytę ze słuchowiskiem - wspomina aktorka, która od 1991 roku wciela się w Jolę Jabłońską w słuchowisku Jedynki "W Jezioranach"


dałkowska663x364.jpg
Ewa Dałkowska: na stare lata zamierzam zostać radiowcem

Danuta Stenka we wtorek razem z Arturem Żmijewskim poprowadzi galę rozdania nagród, czyli najważniejszy moment Festiwalu "Dwa Teatry". Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Rozmawiała:  Magda Mikołajczuk 

Gość: Danuta Stenka (aktorka)

Data emisji: 20.06.2017

Godzina emisji: 11.31

gs/zi

Czytaj także

Marek Kochan i pełna niespodzianek gra ze słuchaczem

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 20:33
- "Lento rubato" jest opowieścią o starciu jednostki z systemem, jakąś potężną instytucją, która ma pieniądze i w zasadzie człowiek bywa bezradny wobec takiej sytuacji - mówi dr Marek Kochan, dramaturg.
rozwiń zwiń