Sebastian Riedel: dla ojca najważniejsza była wolność i miłość

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 13:08
- Raz było fajnie, raz niefajnie, ale miło wspominam czas spędzony z ojcem - mówi w "Czterech porach roku" syn Ryszarda Riedla.
Audio
  • Sebastian Riedel: duch ojca jest cały czas z nami (Cztery pory roku/Jedynka)
Sebastian Riedel
Sebastian Riedel Foto: PR/W. Kusiński

Wokalista, autor tekstów, lider grupy Dżem, Ryszard Riedel urodził się 7 września 1956 w Chorzowie. Dziś obchodziłby urodziny. 

- Najważniejsza w życiu była dla niego wolność i miłość. Drażniło go, że nie ma wolności w naszym kraju. Był bardzo wrażliwy - wspomina syn muzyka.

Sebastian Riedel zdradził, że ojciec pomógł mu wymyślić nazwę zespołu. - Byliśmy młodzi, chcieliśmy, żeby nazwa była krótka, zwięzła. Ojciec wpadł na pomysł, żeby sięgnąć do książki pod tytułem "Spis plemion indiańskich". Znaleźliśmy nazwę Cree i tak już zostało - mówi syn Ryszarda Riedla.

- Duch ojca jest cały czas z nami i pilnuje żeby wszystko było dobrze, zarówno w ciężkich jak i w fajnych momentach. Cały czas patrzy na nas, a my patrzymy na niego - podkreśla rozmówca Romana Czejarka.

A jak dużo jest Dżemu w muzyce zespołu Creep? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Sebastian Riedel (muzyk, syn Ryszarda Riedla)

Godzina emisji: 11:22

kh

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Ryszard Riedel

Czytaj także

Ryszard Riedel. "Nie za ortografię go kochamy"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 14:57
- Urok mają nawet jego pełne błędów ortograficznych teksty. Jest w nich prawda, mięso, sól i pot. Nie byłyby tak wiarygodne, gdyby napisano je piękną polszczyzną - tłumaczył w Jedynce dziennikarz Jan Skaradziński, autor biografii Ryszarda Riedla pt. "Rysiek".
rozwiń zwiń