"Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 12:26
- Pozwoliłam państwu, którzy redagowali książkę "Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski" zajrzeć do wszystkich moich pamiątek i z tego ją zredagować. Tych pamiątek nie było jednak wiele, bo często się przeprowadzałam - mówi w "Czterech porach roku" pierwsza dama polskiej piosenki.
Audio
  • Irena Santor wspomina Solec Kujawski (Cztery pory roku/Jedynka)
Irena Santor
Irena Santor Foto: PAP/Marcin Obara

Album zawiera wspomnienia artystki z dzieciństwa spędzonego w Solcu, najważniejsze wydarzenia w życiu pani Ireny i kalendarium wydarzeń, które zmieniły Solec Kujawski w dynamiczne miasto. To opowieść o szczęśliwym powrocie po latach, do dobrego miejsca w dobrych czasach.

- Wszystko zostało zrobione poza mną, nawet nie wiem, co jest na okładce. Sama jestem ciekawa tego wydawnictwa - zdradza Irena Santor.


Irena Santor w dzieciństwie   Irena Santor w dzieciństwi, mat. prywatne

W albumie "Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski" znalazły się także unikatowe zdjęcia z archiwum rodzinnego artystki publikowane po raz pierwszy. Na jednym z nich Irena Santor, jako mała dziewczynka, stoi z koszykiem pełnym kwiatów.

- To było Boże Ciało. Byłam wtedy w przedszkolu i byłam za mała, żeby sypać kwiatki, ale ponieważ charakterek miałam zawsze, uparłam się i sukienka musiała być. Mama szyła ją całą noc - zdradza piosenkarka.

Uroczysta premiera albumu dziś (14 września) w Solcu Kujawskim. Wydarzenie objęte zostało patronatem medialnym radiowej Jedynki. Polskie Radio ma w Solcu Kujawskim swoje Centrum Nadawcze.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzili: Roman Czejarek, Paweł Sztompke

Gość: Irena Santor (piosenkarka śpiewająca mezzosopranem)

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 9.37

kh/kk

Czytaj także

"Jesteśmy z Solca" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 17:10
Solec Kujawski to małe miasteczko leżące nad Wisłą. Urokliwe i spokojne. Otoczone pięknymi lasami.
rozwiń zwiń