X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O fenomenie "malucha"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:55
O "maluchach" można by mówić godzinami. Ostatnio stało się o nich głośno za sprawą popularnego amerykańskiego aktora Toma Hanksa, który także zachwycił się polskim Fiatem 126p.
Audio
Fiat 126p
Fiat 126pFoto: Pixabay.com

- Fiat 126p to kawał naszej historii. Pozwalał się przemieszczać, a to było marzenie wielu Polaków - ocenia w audycji "Cztery pory roku" Przemysław Semczuk, autor książki "Maluch - biografia".

Gość Jedynki mówi, że od pierwszej chwili, gdy władze ogłosiły, że przysłowiowy "Kowalski" dostanie samochód, który będzie popularny i dostępny dla "przeciętnego Polaka", rozpoczęła się loteria. - Wszyscy zastanawiali się, co to będzie za wóz. Jedni stawiali na renault, inni na citroena, ale największe szanse miał Fiat 127. Kiedy ogłoszono, że będzie to Fiat 126p, niektórzy byli bardzo rozczarowani - zdradza rozmówca Romana Czejarka.

Ile kosztowały pierwsze "maluchy", ile takich aut miał w swoim życiu Przemysław Semczuk oraz jaką najdłuższą podróż odbył Fiatem 126p? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Przemysław Semczuk (autor książki "Maluch - biografia")

Data emisji: 18.09.2017

Godzina emisji: 11.21

kh/kk

Czytaj także

Nastolatki budzą się w nocy, by sprawdzić wiadomości w mediach społecznościowych

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 14:10
Tak postępuje jedna na pięć młodych osób. Jak wskazują naukowcy, takie zachowanie sprzyja permanentnemu uczuciu przemęczenia, co pogarsza samopoczucie i obniża jakość życia.
rozwiń zwiń