Najlepsza Europejska Destynacja Turystyczna: Wielokulturowy Nurt Bugu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 14:48
Turystyczny szlak Wielokulturowy Nurt Bugu został wyróżniony główną nagrodą w konkursie EDEN na najlepszy polski kierunek turystyczny roku.
Audio
  • Najlepsza Europejska Destynacja Turystyczna: Wielokulturowy Nurt Bugu (Cztery pory roku/Jedynka)
Rzeka Bug
Rzeka BugFoto: beerlogoff/shutterstock.com

- Najważniejsze korzyści wynikające z nagrody EDEN, to umieszczenie na mapie najlepszych europejskich destynacji turystycznych, a przez to dotarcie do szerokiego grona turystów polskich i zagranicznych. Zwycięzca ma także prawo posługiwać się prestiżowym tytułem "Najlepsza Europejska Destynacja Turystyczna", a ponadto Polska Organizacja Turystyczna włącza wszystkich zwycięzców i wyróżnione destynacje do swoich działań marketingowych w kraju i za granicą - mówi Anna Księżnik z Polskiej Organizacji Turystycznej, koordynatorka projektu EDEN.

Polesie nad Bugiem - kraina, gdzie swobodnie meandruje rzeka Bug, kraina nieokiełznanej przyrody, styku kultur i granic, gdzie przenikają się tradycje prawosławia, katolicyzmu i judaizmu. To tam odbywają się wydarzenia kulturalne takie jak Landart Festiwal, z plenerowymi galeriami sztuki, Festiwal Trzech Kultur we Włodawie odwołujący się do dziedzictwa przeszłości, plenery malarskie i rzeźbiarskie w  Uroczysku Zaborek i Włodawie, liczne imprezy związane z tradycją regionu, zabytki i sanktuaria o niepowtarzalnej architekturze, np. w Kodeniu, Jabłecznej czy Włodawie.

- Wybierając się na szlak Wielokulturowy Nurt Bugu trzeba najpierw wybrać środek, którym będziemy się poruszać. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład kajak, bo Bug jest do tego dobrą rzeką, ale może to być także rower lub samochód. Proponuję zacząć od Włodawy - Dorota Lachowska z Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Które miejsca na szlaku "Wielokulturowy Nurt Bugu" szczególnie warto odwiedzić? Czy nagroda EDEN zwiększyła zainteresowanie polskich i zagranicznych turystów tym obszarem Polski? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Anna Księżnik (Polska Organizacja Turystyczna), Dorota Lachowska (Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna)

Godzina emisji: 9.20

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki Gościniec Litewski

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 15:04
"Wielki Gościniec Litewski" to jeden z najważniejszych lądowych traktów handlowych Rzeczypospolitej. Jego początki sięgają XI–XIII wieku, ale czasy świetności przypadają na wiek XVIII. Wraz z pojawieniem się regularnej poczty w czasach saskich pojawiły się na szlaku stacje pocztowe, których obowiązek utrzymania spoczywał na leżących wzdłuż Gościńca miastach. Dlatego w XVIII wieku szlak był nazywany "Wielkim traktem pocztowym".
rozwiń zwiń