Złote pióra, tablety - drogie prezenty na Dzień Nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:08
- Szkoda, że rodzice, którzy organizują takie akcje, "zrzutki", lub się do nich przyłączają, nie pomyślą sobie, jaki komunikat przekazują swoim dzieciom na dalszą drogę życiową - powiedziała w radiowej Jedynce psycholog dr Aleksandra Piotrowska.
Audio
  • Drogie prezenty na Dzień Nauczyciela (Cztery pory roku/Jedynka)
Dzień Nauczyciela już 14 października
Dzień Nauczyciela już 14 październikaFoto: SpeedKingz/shutterstock.com/cc

Jak podkreśliła gość audycji "Cztery pory roku", dzieci są doskonałymi obserwatorami. - Co sobie o tym pomyślą? Że tak już jest? Że jeśli chcemy, by ktoś pracował z nami rzetelnie, by był wobec nas życzliwy, to musimy zawczasu ugłaskiwać go prezentem? - wskazała dr Aleksandra Piotrowska.

- Jeśli naprawdę chcemy nauczyć dzieci szacunku dla nauczyciela, to w naszych domach musi się zmienić nastawienie do szkoły. Rodzice muszą zrozumieć, że nauczyciel jest ich sprzymierzeńcem, że mają wspólny cel. Zakładanie z góry, że nauczyciel będzie przekupny, niesprawiedliwy, niewyedukowany... takie myślenie kieruje się przeciwko naszym dzieciom - zwróciła uwagę.

Jak nauczyciel powinien zareagować na drogi prezent? Co można podarować wychowawcy? Czy prezent dla nauczyciela powinien kupić każdy uczeń indywidualnie, czy lepiej zrobić "zrzutkę"? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Aleksandra Piotrowska (psycholog)

Data emisji: 12.10.2017

Godzina emisji: 10.21

kk/mg

Czytaj także

Zajęcia dodatkowe? Rodzicu, zachowaj umiar!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:55
Angielski, taniec, basen, robotyka, gra na instrumentach. Już od najmłodszych lat dzieci uczestniczą w wielu pozaszkolnych zajęciach. - Na samym starcie wtłaczamy dzieci w zupełnie niepotrzebny wyścig - ostrzega psycholog Tatiana Ostaszewska-Mosak.
rozwiń zwiń