Grypa. Jak nie pomylić jej z przeziębieniem?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 13:32
- Objawy sa bardzo podobne, ale różnica między chorobą przeziębieniową, a grypą jest ogromna - mówi w "Czterech porach roku" dr Michał Sutkowski.
Audio
  • Grypa. Jak nie pomylić jej z przeziębieniem? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Gość Jedynki mówi, że etiologią choroby przeziębieniowej są liczne wirusy i zazwyczaj przechodzimy ją dość łagodnie. - Grypa także jest chorobą wirusową, ale co jest ważne - jest chorobą bardzo niebezpieczną - zaznacza.

- Wygląda, przynajmniej początkowo, bardzo podobne do przeziębienia, ale zdecydowanie gorzej się czujemy i grożą nam dużo poważniejsze powikłania - podkreśla doktor Michał Sankowski.

Na jakie objawy zwracać uwagę? Jak leczyć grypę? Czy grypę można "przechodzić"? Jak uniknąć zarażania się nawzajem w rodzinie? Co daje szczepionka, skoro wirus grypy się mutuje? Jakie są skutki nieleczonej grypy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: dr Michał Sutkowski (internista,lekarz rodzinny)

Godzina emisji: 9.22

kh


Zobacz więcej na temat: Bogdan Sawicki grypa choroba
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grypa w Polsce. Nie chcesz zachorować? Myj ręce!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 11:00
- Myjmy ręce po każdym pobycie w dużym skupisku ludzi. Na klamkach, poręczach, blatach, pieniądzach gromadzą się wirusy, które potem na dłoniach przenosimy w okolice ust czy oczu - mówi Jan Bondar z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
rozwiń zwiń