Polskie miasta podziemne. Gdzie ich szukać?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 13:17
- Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak niewielki procent kopalni w Wieliczce oglądamy, schodząc trasą turystyczną. Zwiedzamy jedynie 4 procent - mówi w "Czterech porach roku" Joanna Lamparska, dziennikarka i podróżniczka, autorka książki "Miasta do góry nogami - podziemia Europy i ich tajemnice".
Audio
  • Polskie miasta podziemne. Gdzie ich szukać? (Cztery pory roku/Jedynka)
Korytarz kopalni soli w Wieliczce
Korytarz kopalni soli w WieliczceFoto: Pixabay (Domena publiczna)

- Największe przestrzenie kopalni w Wieliczce sięgają aż 327 metrów pod powierzchnią ziemi. To jest aż 9 poziomów, które mają długość ponad 250 kilometrów. To jest po prostu miasto. Obszar, jaki zajmuje kopalnia, zajmował na początku XX wieku Kraków. Jest to gigantyczna przestrzeń - mówi gość Jedynki.

Joanna Lamparska mówiła także o słynnych kryptach w klasztorze Reformatów w Krakowie oraz o Kopalni Złota w Złotym Stoku w województwie dolnośląskim. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Joanna Lamparska (dziennikarka i podróżniczka, autorka książki "Miasta do góry nogami – podziemia Europy i ich tajemnice")

Data: 27.10.2017

Godzina emisji: 9.23

kh/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Kamiński na eko-wyprawie. Maszeruje wokół Tatr

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:30
Oba bieguny zdobyte, Grenlandia, Kilimandżaro i Mont Blanc zaliczone, Wisła przepłynięta kajakiem, i to dwukrotnie! Teraz czas na najwyższe polskie góry. Marek Kamiński wyruszył w wyprawę dookoła Tatr.
rozwiń zwiń