X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż po Polsce śladami Stefana Żeromskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 11:37
- W większość tekstów pisarza znajdziemy, jeśli nie echa, to wprost przywołane miejsca, które były dla niego ważne - mówi w cyklu "Poza utartym szlakiem" dr hab. Monika Gabryś-Sławińska z Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie.
Audio
  • Podróż po Polsce śladami Stefana Żeromskiego (Cztery pory roku/Jedynka)
Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
Muzeum Stefana Żeromskiego w NałęczowieFoto: PAP/Maciej Wojtkowiak/Alamy

W Polsce jest kilka muzeów Stefana Żeromskiego, m.in. w Konstancinie pod Warszawą, w Ciekotach na Kielecczyźnie i w Nałęczowie.

- Jako muzeum w Nałęczowie, mamy to szczęście, że dysponujemy prawdziwymi pamiątkami po pisarzu. Muzeum znajduje się w chacie, która została stworzona zgodnie z wolą artysty, więc do dzisiaj możemy podziwiać miejsce, które było pracownią i miejscem odpoczynku pisarza. Dodatkowo możemy się także pochwalić autentycznym wyposażeniem. Mamy biurko Żeromskiego, stoliki karciane... - wylicza gość Jedynki. - Nasze muzeum w przyszłym roku będzie obchodziło swoje 90-lecie. Jest to najstarsze literackie muzeum działające w Polsce - dodaje.

W jakie inne - ważne dla Stefana Żeromskiego - miejsca w Polsce warto się wybrać? Dlaczego pisarz nie lubił na początku Warszawy? Co go zafascynowało w Paryżu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr hab. Monika Gabryś-Sławińska z Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie.

Data: 8.11.2017

Godzina emisji: 9.22

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sandomierz. Rękawiczki św. Jadwigi i fajka Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 11:00
- Wszyscy wchodzą i pytają: to tu zobaczymy rękawiczki św. Jadwigi? A potem są absolutnie zaskoczeni klasą zbiorów - mówi Urszula Stępień o ekspozycji Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum w Wieliczce - majestat starej kopalni

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 13:20
Trasa muzealna w kopalni soli w Wieliczce właśnie świętuje swoje 50. urodziny. - Muzeum było niezwykle nowoczesne, jego twórca, Alfons Długosz, zadbał o atrakcyjną ekspozycję, a także o to, by były tam sala kinowa i kawiarnia - mówi Piotr Chwalba z muzeum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szydłowiec - perła renesansu na Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 08:20
Nasze mobilne studio tym razem wybierze się do Szydłowca położonego w południowej części województwa mazowieckiego, w zachodniej części Przedgórza Iłżeckiego.
rozwiń zwiń