Józef Piłsudski znany i mniej znany. Wielki Test w TVP

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 12:00
Doprowadził Polskę do odzyskania niepodległości, ale absolutnie nie był postacią posągową. Słynął z ciętego języka, słabości do używek i miłości do swoich zwierząt. Przed nami kolejny Wielki Test w telewizyjnej Jedynce - tym razem poświęcony postaci Józefa Piłsudskiego.
Audio
  • Józef Piłdudski znany i mniej znany. Wielki Test w TVP (Cztery pory roku/Jedynka)
Józef Piłsudski
Józef PiłsudskiFoto: PAP/archiwum

- Marszałek, oprócz tego, że był wodzem i bohaterem, był też pełnokrwistym facetem, ciekawym człowiekiem, osobą, która potrafiła znaleźć swoje miejsce w trudnej rzeczywistości. Pytania będą odpowiadały jego charakterowi, zapytamy o kobiety w życiu marszałka, o jego słabości, ukochane zwierzęta - mówi Anna Popek, współprowadząca Wielki Test TVP.

W zmaganiach wezmą udział gwiazdy, dziennikarze i eksperci. Wśród nich będzie Maciej Walecki, reprezentant Polskiego Radia. - Myślę, że wiedza o marszałku jest powszechnie znana, nawet dzieci w wieku szkolnym mogłyby odpowiedzieć na wiele pytań. Ja także to i owo wiedziałem, ale zagłębiłem się w ten temat - podkreśla dziennikarz.

Dlaczego Piłsudski nazywał Polskę obwarzankiem? Ile filiżanek herbaty dziennie wypijał? Posłuchajcie audycji!

Wielki Test TVP można oglądać w każdą środę o godz. 20.25 w TVP 1. Prowadzą go Anna Popek i Przemysław Babiarz. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym tego programu.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Anna Popek (współprowadząca Wielki Test TVP), Maciej Walecki (reprezentant Polskiego Radia)

Data: 8.11.2017

Godzina emisji: 11.11

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Już dziś "Wielki test z historii. 25 lat wolności". Sprawdź się i ty!

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 13:03
Radiowa Jedynka zaprasza na widowisko, w którym ciekawie i zabawnie przypomniane zostaną zmiany, które zaszły w Polsce po wyborach 4 czerwca 1989 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa Warszawska zdecydowała o losach świata

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 18:21
Bitwa w 1920 roku to była wojna cywilizacji, "wojna światów" jak nazwał ją jeden z historyków. - Gdyby bolszewicy zdobyli Warszawę, prawdopodobnie ta fala przez Niemcy, które były poddane agitacji, rozlałaby się na Zachód - mówi dr Adam Buława.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłsudski, Zamenhof, Tołstoj. Głosy z archiwum Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 14:20
W Światowym Dniu Dziedzictwa Audiowizualnego odkrywamy tajemnice archiwów Polskiego Radia i emitujemy nasze najcenniejsze nagrania - zarejestrowane przed wojną wypowiedzi czołowych postaci świata polityki i kultury.
rozwiń zwiń