X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unikatowy skarb ludzkości - Puszcza Białowieska

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 13:17
Ze względu na swoje wyjątkowe walory przyrodnicze została wpisana na listę UNESCO. Tym samym została zaliczona do skarbów ludzkości, zajmując zaszczytne miejsce obok takich przyrodniczych cudów, jak Himalaje czy Wyspa Wielkanocna.
Audio
  • Unikatowy skarb ludzkości - Puszcza Białowieska (Radiowe drzwi do lasu/Jedynka)
Puszcza Białowieska
Puszcza BiałowieskaFoto: Jackowy/Wikimedia Commons/CC

- Większość ptaków śpiewających odleciała do ciepłych krajów, więc Puszcza Białowieska jest jesienią i zimą dużo cichsza - mówi Jan Tabor z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. W tym czasie żubry, symbol Puszczy Białowieskiej, żerują na łąkach.

Puszcza słynie również z dębów. - Te majestatyczne olbrzymy rosną w obszarze ochrony ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego, czyli tego serca, które jest chronione od ponad stu lat - zaznacza gość Jedynki i dodaje, że "problemem jest to, że brakuje młodego pokolenia dębów w obszarze ochrony ścisłej, a walą się już ostatnie olbrzymy mające 400 i więcej lat".

Jakie kroki należy zatem podjąć? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gościem Jedynki, który odniósł się także do sporu o Puszczę Białowieską.

***

Tytuł audycji: "Radiowe drzwi do lasu" w paśmie "Cztery pory roku"

Materiał: Agnieszka Ciecierska  

Gość: Jan Tabor (Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, koordynator inwentaryzacji przyrodniczej w Puszczy Białowieskiej)

Data: 10.11.2017

Godzina emisji: 10.22

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Kamiński na eko-wyprawie. Maszeruje wokół Tatr

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:30
Oba bieguny zdobyte, Grenlandia, Kilimandżaro i Mont Blanc zaliczone, Wisła przepłynięta kajakiem, i to dwukrotnie! Teraz czas na najwyższe polskie góry. Marek Kamiński wyruszył w wyprawę dookoła Tatr.
rozwiń zwiń