Postaw tamę mobbingowi i molestowaniu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:06
- Molestowanie zaczyna się wtedy, gdy osoba molestowana nie chce tych komplementów, nie chce adoracji i to manifestuje np. schładzając stosunki - mówiła w "Czterech porach roku" mecenas Katarzyna Ludwig.
Audio
  • Mecenas Katarzyna Ludwig o mobbingu i molestowaniu (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Giulio_Fornasar

Mecenas powiedziała, że granica między zachowaniem dozwolonym, a molestowaniem jest cienka. - Jeśli w danej relacji, obie strony nie mają nic przeciwko np. poklepywaniu się po ramieniu, czy zwrotom takim jak "kochanie", "kotku", "perełko", to wszystko jest w porządku. Jeśli jednak nie podobają nam się takie formy kontaku, to warto to wyrazić - powiedziała na antenie Jedynki.

Katarzyna Ludwig dodała, że w przypadku, gdy granice, które wyznaczyliśmy w kontaktach są naruszane, to warto zacząć zbierać dowody takich zachowań. - Warto zabezpieczyć maile, doprowadzić do sytuacji, w której będziemy mieli świadków molestowania, a nawet zacząć nagrywać przejawy molestowania - poinformowała.

W audycji rozmawialiśmy również o przepisach, które chronią nas w sytuacji, gdy osobą molestującą jest nasz pracodawca albo przełożony. Tłumaczyliśmy też, czym jest mobbing. Co ciekawe, za mobbing w firmie prawnie odpowiada pracodawca. Katarzyna Ludwig wyjaśniała, na czym polega procedura antymobbingowa w zakładach pracy i podpowiedziała ścieżkę prawną dla tych, którzy mimo mobbingu, nie chcą zmieniać miejsca pracy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Katarzyna Ludwig (prawniczka)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 11.20

bch/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mobbing, molestowanie, nękanie. Jak się przed nimi bronić?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 16:51
- Największym problemem przy sprawach o mobbing są dowody. Najlepiej opowiedzieć o tym współpracownikowi bądź zrobić nagranie - mówi mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, Węgier - dwa bratanki

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:30
W "Czterech porach roku", w dniu Święta Niepodległości Węgier, rozmawialiśmy o wspólnocie węgierskiej w naszym kraju, przenikających się tradycjach i obyczajach w polsko-węgierskich rodzinach, tym co łączy Polaków i Węgrów i oczywiście o węgierskiej kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca na zmiany a regularny sen. Jak to pogodzić?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 14:10
Prawidłowa higiena snu zapewnia komfortowy sen i sprawia, że rano budzimy się wypoczęci. O tym, jak spać, by się wyspać mówiła w "Czterech porach roku" Ewa Poradowska z Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
rozwiń zwiń