X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Postaw tamę mobbingowi i molestowaniu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:06
- Molestowanie zaczyna się wtedy, gdy osoba molestowana nie chce tych komplementów, nie chce adoracji i to manifestuje np. schładzając stosunki - mówiła w "Czterech porach roku" mecenas Katarzyna Ludwig.
Audio
  • Mecenas Katarzyna Ludwig o mobbingu i molestowaniu (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Giulio_Fornasar

Mecenas powiedziała, że granica między zachowaniem dozwolonym, a molestowaniem jest cienka. - Jeśli w danej relacji, obie strony nie mają nic przeciwko np. poklepywaniu się po ramieniu, czy zwrotom takim jak "kochanie", "kotku", "perełko", to wszystko jest w porządku. Jeśli jednak nie podobają nam się takie formy kontaku, to warto to wyrazić - powiedziała na antenie Jedynki.

Katarzyna Ludwig dodała, że w przypadku, gdy granice, które wyznaczyliśmy w kontaktach są naruszane, to warto zacząć zbierać dowody takich zachowań. - Warto zabezpieczyć maile, doprowadzić do sytuacji, w której będziemy mieli świadków molestowania, a nawet zacząć nagrywać przejawy molestowania - poinformowała.

W audycji rozmawialiśmy również o przepisach, które chronią nas w sytuacji, gdy osobą molestującą jest nasz pracodawca albo przełożony. Tłumaczyliśmy też, czym jest mobbing. Co ciekawe, za mobbing w firmie prawnie odpowiada pracodawca. Katarzyna Ludwig wyjaśniała, na czym polega procedura antymobbingowa w zakładach pracy i podpowiedziała ścieżkę prawną dla tych, którzy mimo mobbingu, nie chcą zmieniać miejsca pracy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Katarzyna Ludwig (prawniczka)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 11.20

bch/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mobbing, molestowanie, nękanie. Jak się przed nimi bronić?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 16:51
- Największym problemem przy sprawach o mobbing są dowody. Najlepiej opowiedzieć o tym współpracownikowi bądź zrobić nagranie - mówi mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, Węgier - dwa bratanki

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:30
W "Czterech porach roku", w dniu Święta Niepodległości Węgier, rozmawialiśmy o wspólnocie węgierskiej w naszym kraju, przenikających się tradycjach i obyczajach w polsko-węgierskich rodzinach, tym co łączy Polaków i Węgrów i oczywiście o węgierskiej kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca na zmiany a regularny sen. Jak to pogodzić?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 14:10
Prawidłowa higiena snu zapewnia komfortowy sen i sprawia, że rano budzimy się wypoczęci. O tym, jak spać, by się wyspać mówiła w "Czterech porach roku" Ewa Poradowska z Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
rozwiń zwiń