Dietetyk przez Internet. Sposoby na świąteczne przejedzenie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 13:07
Pierwszego dnia po świętach najczęściej wyszukiwanym hasłem w Internecie było 'przejedzenie'. O tym, jak wrócić po świętach do równowagi żywieniowej mówiły w "Czterech porach roku" Klaudia Wiśniewska - koordynatorka Centrum Dietetycznego Online i Izabela Przybysz - dietetyk.
Audio
  • Klaudia Wiśniewska i Izabela Przybysz o Centrum Dietetycznym Online I (Jedynka/Cztery pory roku)
  • Klaudia Wiśniewska i Izabela Przybysz o Centrum Dietetycznym Online II (Jedynka/Cztery pory roku)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

Wiele osób uważa, że głodówka po świętach pomoże zrzucić zbędne kalorie. Jednak okazuje się, że to mylne myślenie.

- Nie jesteśmy zwolenniczkami całodniowego postu. Niedostarczanie jedzenia przez cały dzień nie pomaga naszemu metabolizmowi. Aby organizm prawidłowo funkcjonował musimy regularnie jeść. Podczas tak długiej głodówki organizm boi się, że nie dostanie kolejnego posiłku i zamiast tracić to gromadzi tkankę tłuszczową - przyznała Izabela Przybysz.  

Każdy, kto chce skonsultować się z dietetykiem indywidualnie, może to zrobić bezpłatnie przez Internet.  

- W połowie grudnia Instytut Żywności i Żywienia w ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej uruchomił Centrum Dietetyczne Online. Dzięki temu, bez wychodzenia z domu, można bezpłatnie skorzystać z porady dietetyka. Celem poradni jest pomoc pacjentom, którzy potrzebują porady odnośnie żywienia oraz zdrowego stylu życia - powiedziała Klaudia Wiśniewska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której powiemy o tym, co zrobić, by poprawić nasze samopoczucie po świątecznym przejedzeniu oraz jak zarejestrować się w poradni.  

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Klaudia Wiśniewska (koordynatorka Centrum Dietetycznego Online) i Izabela Przybysz (dietetyk)

Data emisji: 29.12.2017

Godzina emisji: 10.16

abi/ag

Czytaj także

Nie wyrzucaj jedzenia, oddaj je głodnym

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 12:00
Po Świętach zwykle zostaje nam sporo jedzenia, które niestety często ląduje na śmietniku. Tymczasem można przynieść je do Jadłodzielni i w ten sposób pomóc innym. I nie chodzi tu tylko o żywność w puszkach czy słoikach, ale także o świeże potrawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zorganizować udany ślub i wesele?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 13:03
Święta i późniejszy okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym następuje wysyp ślubów i wesel. Nie ma recepty, na ile wcześniej ślubne i weselne uroczystości należy zacząć organizować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brama i ludowe pieśni, czyli wesele po góralsku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 11:26
Uroczystość zaślubin to na Podhalu nie tylko rodzinne święto, ale też fascynujące zjawisko kulturowe. O zwyczajach weselnych oraz legendach i wierzeniach podhalańskich rozmawialiśmy w "Czterech porach roku" z Katarzyną Ceklarz, góralką, etnologiem i autorką książki "Czary góralskie".
rozwiń zwiń