X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Psychiatra to lekarz, jak każdy inny"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 14:06
Wizyta u lekarza psychoterapeuty lub psychiatry jest taką samą wizytą, jak u lekarza każdej innej specjalności.
Audio
  • "Psychiatra to lekarz, jak każdy inny" (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/shutterstock.com

Niestety wciąż cześć osób żyje w przekonaniu, że wizyta u psychiatry to straszny wstyd. - Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i wiele organizacji zajmujących się pomocą psychiatryczną stara się z tymi wszystkimi mitami wokół psychiatrii walczyć - podkreślił w audycji "Cztery pory roku" dr Sławomir Murawiec.


Czytaj więcej
zaslepka_4.jpg
"Miej to z głowy"

- Naszą ideą jest przekonanie, że zadaniem psychiatrii jest po prostu pomóc; że psychiatra to lekarz, jak każdy inny, który ma swoje metody postępowania, które są opracowane w wytycznych medycznych; że wizyta u psychiatry to jest taka sama wizyta, jak wizyta u lekarza każdej innej specjalności - dodał.

- Edukacja społeczna, to, co robi radiowa Jedynka, jest niesłychanie ważne. Chodzi o to, by na przykład bliscy osoby chorej na depresję nie kwalifikowali jej zachowania jako lenistwo, tylko zdawali sobie sprawę, że to jest problem, z którym ta osoba się boryka (...) To jest pierwszy krok. Wiedza tutaj trochę leczy - zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której dr Sławomir Murawiec opowiedział o tym, co to jest choroba dwubiegunowa, jaka jest droga leczenia psychiatrycznego w Polsce i jak powinna się zachować rodzina osoby z problemem.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Sławomir Murawiec (psychiatra, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne)

Data emisji: 11.01.2018

Godziny emisji: 11.20

kk/kh

Zobacz więcej na temat: Małgorzata Raducha psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdrowie psychiczne. Akcja "Miej to z głowy"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 14:00
"Miej to z głowy" to kampania na temat zdrowia psychicznego, ale także całodniowa akcja na antenie radiowej Jedynki. 11 stycznia w naszych audycjach rozmawialiśmy m.in. o tym, jak rozpoznać pierwsze symptomy choroby i gdzie szukać pomocy. 
rozwiń zwiń