X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyścig szczurów a szczęśliwe dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 13:24
Rodzice próbują dać swoim pociechom lepsze szanse na rozwój niż te, które sami mieli, więc zapisują je na liczne zajęcia dodatkowe, inwestują czas i pieniądze w ich rozwój, czasami już w dzieciństwie planując ich przyszłe kariery zawodowe. Czy dążenie do udoskonalania dziecka może być szkodliwe?
Audio
  • Wyścig szczurów a szczęśliwe dzieciństwo (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Psycholog Kamila Jakubowska mówi, że nie ma w tym nic złego, jeśli zachowany jest umiar i równowaga. - Przede wszystkim dziecka nie można do niczego zmuszać. - Bardzo ważne jest to, żeby pozwolić dzieciom dokonywać własnych wyborów, popełniać własne błędy i dzięki temu się uczyć - mówi gość "Czterech pór roku".

- Nie możemy też zapominać o tym, że jako dorośli mamy bardzo duży wpływ na to, jak dzieci będą w przyszłości reagowały na sukcesy i porażki - dodaje psycholog.

Jak pogodzić rozsądnie zaplanowany wysiłek z właściwym odpoczynkiem dziecka? Czy dana umiejętność rozwinie się lepiej, jeśli dziecko zacznie wcześniej nad nią pracować? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Kamila Jakubowska (psycholog, psychoterapeutka)

Data emisji: 12.01.2018

Godzina emisji: 10.20

kh/kk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bajki nie zastąpią dziecku rozmowy z rodzicami"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 13:08
- To, jak my mówimy do naszych dzieci ma fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o ich rozwój - podkreśliła w radiowej Jedynce logopeda Anna Szerszeńska.
rozwiń zwiń