Zanim kupisz sprowadzone auto, sprawdź jego historię w internecie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 13:37
Ministerstwo Cyfryzacji rozszerza usługę Historia Pojazdu o zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a są już oferowane do sprzedaży. Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji) a także z USA i Kanady. 
Audio
  • Zanim kupisz sprowadzone auto, sprawdź jego historię w internecie (cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Na portalu historiapojazdu.gov.pl należy podać trzy parametry poszukiwanego pojazdu: numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Dostajemy się wówczas do zagranicznej bazy, w której znajdziemy informacje o tym pojeździe - mówi w "Czterech porach roku" Dorota Cabańska, zastępca dyrektora Depertamentu Rozwoju Systemów w Ministerstwie Cyfryzacji. 

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, możliwość sprawdzenia pojazdu sprowadzonego z zagranicy to kolejne udogodnienie dla obywateli w ramach Programu CEPiK 2.0. Usługa jest bezpłatna, ale aby z niej skorzystać konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego.

Co to jest Profil Zaufany? Czy usługa Historia Pojazdu dotyczy tylko samochodów osobowych? Czy istnieje możliwość sprawdzenia przebiegu sprowadzonego auta? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Dorotą Cabańską, która mówiła także o innych nowych usługach, które oferuje Ministerstwo Cyfryzacji.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Dorota Cabańska (zastępca dyrektora Depertamentu Rozwoju Systemów w Ministerstwie Cyfryzacji)

Data emisji: 22.01.2018

Godziny emisji: 11.17

kh/kk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie są zasady tworzenia herbu?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 12:08
- Najlepsze są herby proste i czytelne. Takie, żeby każdy mógł je bez problemu odczytać. Nie zawsze artyści są w stanie podołać temu zadaniu - powiedział w radiowej Jedynce ks. dr Paweł Dudziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmień swoją okolicę - budżet partycypacyjny

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 14:39
W okolicy nie ma ścieżki rowerowej, ławeczek, placu zabaw czy letniego kina? Jest szansa, że będzie. Bo to tak naprawdę zależy od nas, od mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści rodzinne babć i dziadków

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:38
- Każda babcia, każdy dziadek to ciekawy człowiek. Czasy, w których żyli już nie wrócą, stąd ich opowieści, opowiadane z perspektywy indywidualnej, są niezwykłe - powiedziała psycholog Justyna Święcicka.
rozwiń zwiń