Zmarli na służbie - bohaterowie czasów pokoju

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 11:30
Śmierć policjanta na służbie to poświęcenie życia w obronie praworządności, porządku publicznego i pokoju. Dla najbliższej rodziny, a także dla kolegów z pracy, zawsze jest to cios.
Audio
  • Zmarli na służbie - bohaterowie czasów pokoju (Reportaż/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ArtOlympic

Reporterki Agnieszka Ciecierska i Dorota Kuźnik rozmawiały z policjantami, którzy pamiętają pogrzeby swoich kolegów po fachu, a czasem bliskich przyjaciół.

- Jest co prawda w rocie ślubowania policjanta takie zdanie, że będę wykonywał swoje obowiązki nawet z narażeniem życia. Każdy oczywiście ślubowanie składa, ale nigdy nie przypuszcza, że akurat jego może to spotkać - mówi Władysław Padło, nadinsp. w stanie spoczynku, przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. - Uczestniczyłem w kilku, jeśli nie kilkunastu pogrzebach policjantów, którzy zginęli w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Ruszenie w pościg za groźnym przestępcą, który strzela do policjanta, to niebywała odwaga, bohaterstwo w czasach pokoju - dodaje.

Zachęcamy do wysłuchania reportażu.

***

Autorki reportażu: Agnieszka Ciecierska i Dorota Kuźnik

Data emisji: 24.01.2017

Godzina emisji: 10.20

mg/kh

Czytaj także

"Dopóki jestem" - Patrycja Gruszyńska-Ruman i Magdalena Balcerak

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 10:30
W październiku 2006 roku z willi Chimera w podwarszawskim Milanówku pani Elżbieta Drzewińska wychodzi z domu na próbę chóru. Już nigdy nie wraca do domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gangster i policjant" - reportaż Adama Bogoryja Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 11:00
Ten pierwszy - Piotr Stępniak - pół życia spędził za kratami, ten drugi - Grzegorz Mikołajczyk - zajmował się ściganiem zorganizowanych grup przestępczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy mąż ginie na służbie. Wdowy po policjantach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 11:00
Policjanci, dbając o nasze bezpieczeństwo, narażają własne zdrowie i życie. Niektórzy z nich giną na służbie podczas akcji antyterrorystycznych, pościgów, zatrzymań groźnych przestępców. Wielu z nich zostawia żony i dzieci.
rozwiń zwiń