X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmarli na służbie - bohaterowie czasów pokoju

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 11:30
Śmierć policjanta na służbie to poświęcenie życia w obronie praworządności, porządku publicznego i pokoju. Dla najbliższej rodziny, a także dla kolegów z pracy, zawsze jest to cios.
Audio
  • Zmarli na służbie - bohaterowie czasów pokoju (Reportaż/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ArtOlympic

Reporterki Agnieszka Ciecierska i Dorota Kuźnik rozmawiały z policjantami, którzy pamiętają pogrzeby swoich kolegów po fachu, a czasem bliskich przyjaciół.

- Jest co prawda w rocie ślubowania policjanta takie zdanie, że będę wykonywał swoje obowiązki nawet z narażeniem życia. Każdy oczywiście ślubowanie składa, ale nigdy nie przypuszcza, że akurat jego może to spotkać - mówi Władysław Padło, nadinsp. w stanie spoczynku, przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. - Uczestniczyłem w kilku, jeśli nie kilkunastu pogrzebach policjantów, którzy zginęli w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Ruszenie w pościg za groźnym przestępcą, który strzela do policjanta, to niebywała odwaga, bohaterstwo w czasach pokoju - dodaje.

Zachęcamy do wysłuchania reportażu.

***

Autorki reportażu: Agnieszka Ciecierska i Dorota Kuźnik

Data emisji: 24.01.2017

Godzina emisji: 10.20

mg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dopóki jestem" - Patrycja Gruszyńska-Ruman i Magdalena Balcerak

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 10:30
W październiku 2006 roku z willi Chimera w podwarszawskim Milanówku pani Elżbieta Drzewińska wychodzi z domu na próbę chóru. Już nigdy nie wraca do domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gangster i policjant" - reportaż Adama Bogoryja Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 11:00
Ten pierwszy - Piotr Stępniak - pół życia spędził za kratami, ten drugi - Grzegorz Mikołajczyk - zajmował się ściganiem zorganizowanych grup przestępczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy mąż ginie na służbie. Wdowy po policjantach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 11:00
Policjanci, dbając o nasze bezpieczeństwo, narażają własne zdrowie i życie. Niektórzy z nich giną na służbie podczas akcji antyterrorystycznych, pościgów, zatrzymań groźnych przestępców. Wielu z nich zostawia żony i dzieci.
rozwiń zwiń