Azja cały czas jest dla nas tajemnicza i egzotyczna

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 15:45
Igrzyska w Pjongczangu rozpoczynają się 9 lutego. Postanowiliśmy przybliżyć słuchaczom tak odległy kraj, jak Korea Południowa.
Audio
  • Poznajemy Koreę Południową, gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang w 2018 roku (Cztery pory roku/Jedynka)
Mnisi buddyjscy maszerują przed świątynią Woljeongsa in Parku Narodowym Odaesan obok stadionu olimpijskiego w Pjongczang, na którym odbędzie się ceremonia otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku
Mnisi buddyjscy maszerują przed świątynią Woljeongsa in Parku Narodowym Odaesan obok stadionu olimpijskiego w Pjongczang, na którym odbędzie się ceremonia otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w 2018 rokuFoto: PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Koreańczycy są bardzo uśmiechnięci, bardzo gościnni i bardzo spokojni. - W Korei byliśmy pół roku i ani razu nie spotkaliśmy się z niemiłym zachowaniem - mówi Michał Ilczuk. Kiedy wraz z polskimi studentami podróżowali autostopem, to Koreańczycy byli zaskoczeni, ale podwozili ich, a nawet zapraszali na obiad. W Korei ta forma podróżowania jest nieznana.

Gość Jedynki zauważa, że dla Europejczyków czy Amerykanów Koreańczycy byli uprzejmi, ale wobec Azjatów ten stosunek był jednak inny. Młodzi Koreańczycy znają język angielski, ale wstydzą się go używać, bo boją się, że będą mówili z błędami.

Michał Ilczuk zapewnia, że Korea Południowa jest bardzo bezpiecznym krajem. - Możemy usiąść na ławce w parku i zasnąć tam mając laptopa i telefon i nikt nam tego nie ukradnie - wspomina. Zachwyca się również krajem, jego zabytkami i przyrodą.

Co to jest kimchi, jak smakuje i czy da się takie kimchi zrobić w Polsce? Co warto zwiedzić w Korei? Jakiej muzyki słuchają mieszkańcy Korei? Co ludzie stamtąd sądzą o Koreańczykach z północy? Czego nie należy robić, żeby nie urazić Koreańczyka? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Michał Ilczuk (student, który spędził pół roku w Korei Południowej)

Data emisji: 31.01.2018

Godziny emisji: 9.20

ag/abi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Północnokoreańscy sportowcy wezmą udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 07:30
To wynik bezpośrednich rozmów przedstawicieli Korei Południowej i Północnej, którzy spotkali się w granicznej miejscowości Panmundżom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PjongCzang 2018: panczeniści po ślubowaniu. Piąte igrzyska Katarzyny Bachledy-Curuś

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 11:21
Polscy łyżwiarze szybcy we wtorek złożyli ślubowanie przed igrzyskami olimpijskim w Pjongczangu. W Centrum Olimpijskim w Warszawie nominacje odebrało dziesięcioro panczenistów i troje specjalistów short tracku.
rozwiń zwiń