Anna Dymna: przywróćmy nadzieję Magdalenie Piekorz

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:00
Fundacja Anny Dymnej od 10 lat wspólnie z Filharmonią Krakowską organizuje koncerty charytatywne na rzecz chorych i niepełnosprawnych artystów. 11 lutego artyści zagrają dla reżyserki Magdaleny Piekorz.
Audio
  • Koncert charytatywny dla reżyserki Magdaleny Piekorz (Cztery pory roku/Jedynka)
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: Grzegorz Śledź / PR

Będzie to koncert pod hasłem "Znaleźć nadzieję". - Wszystkie pieniądze z biletów i aukcji, która odbędzie się w trakcie wydarzenia, przeznaczamy na leczenie reżyserki Magdaleny Piekorz. Od 10 lat walczy ona z jakąś tajemniczą chorobą, jest zdiagnozowana w kierunku boreliozy, a jest to chimeryczna, okrutna choroba. Spotykamy się, żeby pomóc jej znaleźć nadzieję - mówi Anna Dymna, szefowa fundacji "Mimo wszystko".

Z audycji dowiecie się, co na aukcję przekazali m.in. Lech Wałęsa, Donald Tusk, kardynał Stanisław Dziwisz i Kamil Stoch. Anna Dymna wyznała też, że ma pewien problem z prezentem od Krystyny Zachwatowicz... Na koncert zapraszał również Andrzej Seweryn, który podkreślał, że artyści zbyt często pracują wyłącznie na swój rachunek.

Magdalena Piekorz stworzyła m.in. filmy "Pręgi" i "Senność", ale obecnie, ze względu na stan zdrowia, nie zajmuje się pracą zawodową.

Koncert "Znaleźć nadzieję" odbędzie się w niedzielę 11 lutego o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej. Na scenie wystąpią zespół Carrantuohill specjalizujący się w brawurowych wykonaniach muzyki celtyckiej oraz grupa Cree, której liderem jest Sebastian Riedel, syn Ryszarda Riedla.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Anna Dymna (aktorka, szefowa fundacji "Mimo wszystko"), Andrzej Seweryn (aktor, reżyser)

Data emisji: 8.02.2018

Godziny emisji: 10.20

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mały gest, wielkie wzruszenie. Wyślij kartkę do bohatera

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 18:21
- Wszystkie kartki dla powstańców są bezpłatne. Można je wysłać również w wersji online, więc nie trzeba ponosić żadnych kosztów, by zaangażować się w akcję BohaterOn - mówi jej koordynatorka Agnieszka Łesiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podaruj paczkę rodakowi na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 14:19
Zbierają żywność, słodycze i środki czystości. Nie potrzebują używanej odzieży, sprzętów i zabawek. Z zebranych pieniędzy kupują artykuły szkolne i wiele innych rzeczy potrzebnych rodakom na Kresach. - Z każdym rokiem liczba miejscowości, do których trzeba dotrzeć z pomocą rośnie – mówił w Jedynce Łukasz Szełemej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ferie dla Bohatera". Pomóż kombatantom

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 13:27
- Już po raz drugi chcemy zabrać weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego na tygodniowe wczasy tylko dla nich, gdzie to oni będą najważniejsi - mówi Tomasz Sawicki, organizator akcji Ferie dla Bohatera.
rozwiń zwiń