X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wsi spokojna, wsi wesoła

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 12:39
Tak opisywał kiedyś uroki wiejskiego życia Jan Kochanowski. W czasach współczesnych wtórowała mu Urszula Sipińska śpiewając "Chcę wyjechać na wieś". Z tej chęci pokazania niepowtarzalnych krajobrazów, spokoju, natury i oryginalnych smaków powstał pomysł na markę: Odpoczywaj na wsi.
Audio
  • Uroki odpoczynku na wsi (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/werner22brigitte

Sami mieszkańcy wsi mają różne opinie o życiu na prowincji. Niektórzy uważają, że w obecnych czasach ogólnodostępnego internetu i udogodnień budowlanych nie ma wielkich różnic w standardzie życia w mieście i na wsi. Inni są zdania, że na wsi nie ma niczego i nic ciekawego się nie dzieje.

- Dla mieszkańców miast, którzy jeżdżą na wieś to NIC jest właśnie WSZYSTKIM - zwraca uwagę Wiesław Czerniec z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej. Podkreśla, że w ostatnich latach wieś bardzo się zmieniła, a i Polacy się zmienili. Już nie tak wielu ma czas, aby pojechać na dwa tygodnie za granicę. A kilkudniowy wypad na wieś pozwala się wyciszyć i zregenerować siły.

Rafał Romanowski z Ministerstwa Rolnictwa przyznaje, że od 2004 roku, czyli od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej postęp cywilizacyjny nabrał szalonego tempa. - Już trzeba się naszukać, aby znaleźć miejsce bez dostępu do telefonii komórkowej i wyłączyć się ze współczesnej cywilizacji - mówi. Zapewnia, że obecna baza agroturystyczna jest w większości wielosezonowa i zapewnia dogodne warunki wypoczynku zarówno w okresie letnim, jak też zimowym.

Na co można liczyć jadąc na wieś? Gdzie znaleźć adresy miejsc wypoczynku agroturystycznego? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Rafał Romanowski (Ministerstwo Rolnictwa), Wiesław Czerniec (Prezes Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej)

Data emisji: 13.02.2018

Godziny emisji: 9.21

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dym na skraju wsi" - Alicja Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 13:00
Bohaterem reportażu jest Jerzy Niemczuk - prozaik, dramaturg, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych i książek dla dzieci. Od kilku lat mieszka na Mazurach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wycieczka na Białoruś. Do 10 dni bez wizy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 12:00
Białoruś jest naszym najrzadziej odwiedzanym i najmniej znanym sąsiadem, ale nadarza się okazja, żeby to zmienić. Od 1 stycznia do Brześcia, Grodna i w kilka innych miejsc pojedziemy bez wizy. Pobyt może trwać do 10 dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odpoczynek na wsi. Agroturystyka potrzebuje promocji

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 13:59
Ważnym elementem polityki rządu jest wsparcie rozwoju turystyki krajowej. W ten kierunek wpisuje się też agroturystyka. W tym roku na jeszcze szerszą skalę kontynuowany będzie projekt "Odpoczywaj na wsi", organizowany wspólnie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polską Organizację Turystyczną oraz Polską Federację Turystyki Wiejskiej.
rozwiń zwiń