X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jadwiga Barańska: tylko do najdroższego mężczyzny jedzie się tak, jak ja jechałam na plan

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 17:48
Brakuje w Polsce tak fantastycznych seriali, które byłyby robione metodą filmową. A właśnie taką metodą został zrobiony serial "Noce i dnie", który miał swoją premierę już 40 lat temu. Przy tej okazji rozmawialiśmy z aktorką Jadwiga Barańską, odtwórczynią roli Barbary Niechcic.
Audio
  • Rozmowa z Jadwigą Barańską (Cztery pory roku/Jedynka)
Jadwiga Barańska, laureatka Diamentowych Lwów dla najlepszej aktorki czterdziestolecia podczas uroczystej gali otwierającej jubileuszową, 40. edycję Festiwalu Filmowego w Gdyni
Jadwiga Barańska, laureatka Diamentowych Lwów dla najlepszej aktorki czterdziestolecia podczas uroczystej gali otwierającej jubileuszową, 40. edycję Festiwalu Filmowego w GdyniFoto: PAP/Piotr Wittman

W jej aktorstwie widać ogromną miłość do literatury. Każdą z postaci, którą grała, przyswoiła sobie także dlatego, że literatura była kanonem, na którym wyrastała jako aktorka. - Nie tylko ja. Całe moje pokolenie dorastało na literaturze. Myśmy mieli inną szkołę - mówiła.

Dzięki temu serialowi Jadwiga Barańska stała się ikoną polskiej telewizji. Z jakimi reakcjami widzów się spotykała? - Samo dobro. Ja tego Polakom nigdy nie zapomnę. Tak ogromny entuzjazm, takie serce niezwykłe. Uważam, że naprawdę Bóg mnie wybrał i pobłogosławił mi w życiu. Ja tego nigdy nie wykorzystywałam, ale gdziekolwiek poszłam, to mogłam wszystko załatwić. Do tego stopnia, że już nawet z banku dostawałam wyciągi na Barbara Barańska - wspominała.  

Jadwiga Barańska powiedziała też, że praca na planie "Nocy i dni" była dla niej czystą przyjemnością. - Myśmy czuli, że musi powstać coś takiego jedynego, co zapadnie ludziom w serce na długie lata. Chyba tylko do najdroższego mężczyzny jedzie się tak, jak ja jechałam na plan - mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Jadwiga Barańska (aktorka, odtwórczyni roli Barbary Niechcic w "Nocach i dniach")

Data emisji: 2.03.2018

Godzina emisji: 11.23

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Barszczewska - legenda międzywojennego aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 13:36
Po zdaniu matury w 1932 roku zamierzała wstąpić do Szkoły Nauk Politycznych, ale ostatecznie zdecydowała się na studia aktorskie. Nie wiadomo, czy z pożytkiem dla polityki, ale z pewnością dla aktorstwa i polskiej filmografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozmawiać z dojrzewającym nastolatkiem?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 12:41
- Nie demonizujmy naszych dzieci tylko je kochajmy, kochajmy mądrze. Dajmy im dobry przykład, wysłuchajmy, miejmy dla nich czas, a wówczas wiele rzeczy zmieni się na lepsze - podkreśliła w radiowej Jedynce doradca rodzinny Agnieszka Jackowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscarowa noc w polskim wydaniu. Test o polskich aktorkach i aktorach

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:05
W TVP1 kolejny Wielki Test. Tym razem pytania będą dotyczyć polskich aktorek i polskich aktorów. O wydarzeniu w "Czterech porach roku" mówili Maciej Kurzajewski i Martyna Podolska.
rozwiń zwiń