Oscary rozdane. W tym roku bez skandali

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 12:22
"Kształt wody" najlepszym filmem ubiegłego roku, polsko-brytyjski animowany obraz "Twój Vincent" - bez statuetki. Tak zdecydowali członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej. W Hollywood odbyła się 90. ceremonia wręczenia Oscarów. 
Audio
  • Podsumowanie "Oscarowej nocy" (Cztery pory roku/Jedynka)
Frances McDormand nagrodzona za rolę pierwszoplanową role żeńską w filmie Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Frances McDormand nagrodzona za rolę pierwszoplanową role żeńską w filmie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"Foto: PAP/EPA/AARON POOLE / AMPAS / HANDOUT

Sporo z Polaków trzymało kciuki za film "Twój Vincent" zgłoszony do kategorii "Pełnometrażowy film animowany". Film stworzony całkowicie technologią animacji malarskiej. 125 artystów 15 narodowości namalowało łącznie 65 tysięcy obrazów, aby ten film powstał. Jednak do gustu jurorom przypadł "Coco".

W czasie audycji "Noc oscarowa" po północy łączyliśmy się na żywo z reżyserką filmu "Twój Vincent" Dorotą Kobielą i to była długa oraz treściwa rozmowa (Kobiela była już na czerwonym dywanie tuż przed ceremonią).

Rozmawialiśmy w audycji z aktorem Robertem Gulaczykiem, który zagrał Vincenta Van Gogha w filmie "Twój Vincent" ( była jak wiemy pierwsza wersja aktorska).

Byli z nami w studiu malarz, który wykonywał ręcznie malowane klatki w "Twoim Vincencie" Jerzy Lisak oraz nominowany do Oscara w 2015 za dokument reżyser Tomasz Śliwiński jako komentator. Łączyliśmy się też z członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej Janem  A.P. Kaczmarkiem, który komentował Oscary i zmiany w składzie Akademii. Przez sześć godzin komentowali i relacjonowali krytycy Dorota Chrobak, Sebastian Smoliński oraz prowadząca audycję Joanna Sławińska.

Posłuchaj podsumowania.

>>> Zobacz stronę poświęconą Oscarom 2018

***

Tytuł audycji: "Oscarowe podsumowanie" w paśmie "Cztery pory roku"

Przygotowała: Agnieszka Ciecierska

Data: 5.03.2018

Godzina emisji: 10.19

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Monika Pawluczuk: "Koniec świata" to kameralna opowieść o samotności

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 14:26
- Specyfiką tego filmu jest to, że w trakcie oglądania możemy bardziej przyglądać się sobie niż bohaterom na ekranie - mówiła w Jedynce reżyserka o swoim filmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary 2017. Nominacje dla filmów i aktorów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 17:30
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych Oscarów: współczesny musical "La La Land" z 14 nominacjami, Meryl Streep ze swoją już 17 nominacją w karierze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed oscarową nocą reżyserka "Twojego Vincenta" podekscytowana

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 12:18
W nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles doroczna gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli Oscarów. O statuetkę powalczy polsko-brytyjski film animowany "Twój Vincent".
rozwiń zwiń