W Krakowie w czerwcu zabrzmi zaczarowana piosenka

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:27
Na krakowskim rynku 14 czerwca niezwykły , 14-ty już Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Obok utalentowanych osób z różnymi niepełnosprawnościami wystąpią gwiazdy polskiej piosenki. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji mija 18 marca.
Audio
  • Anna Dymna o 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (Cztery pory roku/Jedynka)
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Finał w Krakowie, półfinały w Warszawie w Łazienkach Królewskich. - Zawsze czekam na ten moment. To się dzieje coś takiego dziwnego podczas tych eliminacji, podczas tych koncertów, że człowiekowi się wydaje, że żyje na jakiejś pięknej planecie - mówi pomysłodawczyni i opiekunka festiwalu Anna Dymna.

W festiwalu mogą wziąć udział osoby, które mają orzeczenie o niepełnosprawności. Są dwie kategorie - do 16-tego roku życia i powyżej tego wieku. - Najmłodszy uczestnik miał 10 lat - wspomina artystka. To festiwal, w którym nie ma taryf ulgowych. Stopień niepełnosprawności nie ma znaczenia na werdykt jury. Do finału przechodzą tylko najlepsi, choć oceniać uczestników jest trudno.

W finale każdy uczestnik śpiewa w towarzystwie znanej gwiazdy oraz samodzielnie. W tym roku będą śpiewali utwory Zbigniewa Wodeckiego, w ubiegłym Wojciecha Młynarskiego.

Co trzeba zrobić, żeby zgłosić się do udziału w festiwale? Kto w tym roku ze znanych artystów będzie śpiewał w duetach na festiwalu? Jak Anna Dymna godzi obowiązki domowe, zawodowe i pracę charytatywną? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Anna Dymna (aktorka, szefowa Fundacji Mimo wszystko)

Data emisji: 9.03.2018

Godziny emisji: 11.18

ag

Czytaj także

"Dlaczego pomagam" - reportaż Olgi Mickiewicz-Adamowicz

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 18:01
W podkrakowskich Radwanowicach kiedyś istniał stary dwór. Jego spadkobierczyni, Zofia Tetelowska, przekazała go osobom niepełnosprawnym intelektualnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki". XVI Akcja Charytatywna zakończona!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 19:35
9 grudnia licytowane były obrazy, które zwyciężyły w konkursie rysunkowym dla dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu licytowaliśmy prace dorosłych Przyjaciół Radiowej Jedynki. Przez cały tydzień akcji udało nam się zebrać 100,770,00 złotych. Dziękujemy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: piosenka ma magię uzdrawiania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
- W tytule wydarzenia jest zaczarowana piosenka, ja to wzięłam od "Zaczarowanej dorożki" Gałczyńskiego. Ale piosenka ma magię uzdrawiania, że śpiewasz i nagle zapominasz o wszystkim - tak o zbliżającym się Festiwalu Zaczarowanej Piosenki mówiła jego twórczyni, Anna Dymna.
rozwiń zwiń