X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekrutacja do przedszkoli - najważniejsze informacje, terminy, kryteria

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:35
Procedura rekrutacyjna do państwowych przedszkoli w różnych miastach i gminach przebiega trochę inaczej.
Audio
  • Rekrutacja do przedszkoli - najważniejsze informacje, terminy, kryteria (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: amelaxa/Shutterstock.com

Jak podkreśliła w audycji "Cztery pory roku" ekspert z Ministerstwa Edukacji Narodowej Monika Łukaszewicz, każda gmina była do końca stycznia zobowiązana wskazać rodzicom terminy, w których należy składać dokumenty (np. w Warszawie wnioski można składać do 18 marca, w Opolu do 26 marca, a w Krakowie do 30 marca) oraz kryteria.

We wszystkich państwowych placówkach obowiązuje pięć tzw. kryteriów ustawowych. W pierwszej kolejności do przedszkola dostanie się: dziecko z rodziny wielodzietnej; dziecko z niepełnosprawnością; dziecko, którego rodzice albo rodzeństwo są osobami z niepełnosprawnością; dziecko, które wychowuje tylko jeden z rodziców; dziecko, które wychowuje się w rodzinie zastępczej.

Gość radiowej Jedynki zwróciła uwagę, że każda gmina może ustalić także dodatkowe kryteria (maksymalnie sześć), które wynikają z lokalnych potrzeb społecznych. Jakie to mogą być kryteria? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Monika Łukaszewicz (ekspert z Ministerstwa Edukacji Narodowej, naczelnik wydziału w Departamencie Kształcenia Ogólnego)

Data emisji: 15.03.2018

Godzina emisji: 9.21

kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kiedy rodzice się rozwodzą...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 14:40
Z roku na rok rośnie liczba rozwodów w Polsce. Choć wydaje się, że rozpad małżeństwa to sprawa wyłącznie rozstających się partnerów, to jednak najbardziej przeżywają go dzieci. 
rozwiń zwiń