X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka jazzowa i muzyka góralska. Co mają wspólnego?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 14:03
Paweł Golec to ceniony muzyk. Jednak nie każdy wie, że jego muzyka to nie tylko te najbardziej znane przeboje. W rodzinie Golców od bardzo dawna tkwi jazz. 
Audio
  • Jaki jest Paweł Golec? cz. I (Już taki jestem/Jedynka)
  • Jaki jest Paweł Golec? cz. II (Już taki jestem/Jedynka)
  • Jaki jest Paweł Golec? cz. III (Już taki jestem/Jedynka)
Paweł Golec w studiu radiowej Jedynki
Paweł Golec w studiu radiowej JedynkiFoto: PR/Wojciech Kusiński

- Pamiętam, jak mój starszy brat Rafał zaczął studiować w Warszawie na ASP i w 1986 roku zaprosił nas na festiwal Jazz Jamboree. To, co tutaj zobaczyliśmy i z czym się zetknęliśmy to było niesamowite. Samo instrumentarium na scenie robiło wrażenie, bo u nas takich instrumentów wcale nie było. Samo bycie na tym festiwalu i różnorodność ludzi, którzy tu przyjechali było niesamowite. To wpływało na naszą muzykę – wspomina.

Historia rodziny Golców jest dramatyczna, ale przez to też piękna. Dziś pamięć o cioci Pawła Golca została zachowana w filmie fabularno-dokumentalnym "Lawina".  

- Siostra ojca – Stanisława Golec pseud. Gusta wstąpiła do Narodowych Sił Zbrojnych w 1945 roku. Można powiedzieć, że to była taka partyzantka. Do tej partyzantki weszła osoba, która doprowadziła do zagłady tych ludzi. To się wydało w 2006 roku, kiedy osoba, która tego dokonała na łożu śmierci zaprosiła prokuratora z IPN-u i wskazała miejsce mogiły. Okazało się, że są w województwie opolskim. Teraz, jak w trakcie prowadzonych badań dowiadujemy się, co tam się wydarzyło, to okazuje się, że to były dramatyczne historie. Na jednej mogile jest postawiony słup wysokiego napięcia, żeby tylko jej nie odkopać – mówi ze smutkiem.

Co, zdaniem Pawła Golca, ma wspólnego muzyka jazzowa z muzyką góralską? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Paweł Golec (muzyk)

Data: 15.03.2018

Godzina emisji: 9.46, 10.45, 11.43

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agustin Egurrola: taniec w moim życiu zmienił wszystko

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 13:14
- On mi dał to, kim jestem. Dał mi poczucie wartości. Dał mi wielki cel w życiu. Dał mi energię, która mnie ciągle napędza. Taniec to nie tylko kroki, to kształtowanie osobowości - powiedział w radiowej Jedynce tancerz i choreograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Nahorny: odpowiedzialność jest teraz większa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 12:55
- Kiedyś mogłem "z ulicy" wejść do studia na nagranie i nie było słychać, że jestem nierozegrany. Teraz przed koncertem i przed każdym nagraniem muszę ćwiczyć bardzo intensywnie - mówi w cyklu "Już taki jestem" artysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Bończyk: rodzice byli szczęśliwi, że razem z bratem jesteśmy utalentowani muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 13:50
Nigdy nie ukrywała, że jest dzieckiem niesłyszących rodziców. Jej mam straciła słuch jako nastolatka na skutek upadku z drabiny. Z własnej woli zrezygnowała z aparatu słuchowego i dołączyła do środowiska osób niesłyszących, w którym poznała swojego przyszłego męża. Olga Bończyk wspomina, że wychowanie dwójki dzieci utalentowanych muzycznie było dla rodziców ogromnym trudem.
rozwiń zwiń