X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekstremalna Droga Krzyżowa, czyli z modlitwą w ciemną noc

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 13:33
"Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu" - to zasady, które obowiązują na trasie. Droga krzyżowa zainicjowana przez ks. Jacka Stryczka to nowa forma duchowości.
Audio
  • Skupienie i rozważania nocą - Ekstremalna Droga Krzyżowa (Cztery pory roku/Jedynka)
Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, modlitwa, ale też i zmaganie się z własnymi słabościami
Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, modlitwa, ale też i zmaganie się z własnymi słabościamiFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

W naturze drogi krzyżowej leży to, że jest to wydarzenie duchowe, podczas którego wierni skupiają się przede wszystkim na tym, co mają w sobie. Gość "Czterech pór roku" wyjaśnił na czym polega idea tej konkretnej drogi krzyżowej, odprawianej nocą.

- Często ludzie modlą się do Boga, bo chcą załatwić jakieś sprawy. Natomiast idea jest taka, że poprzez skupienie i rozważania przekracza się strefę komfortu i zdaje sobie sprawę, że nie jest się na trasie dla Boga, który ma coś dla nas zrobić, tylko mówi się: Boże, kim jesteś?  Zaczyna się rozmowa a nie załatwianie spraw - tłumaczył ks. Jacek Stryczek

Na czym polega wyjście ze strefy komfortu? - Często żyjemy w świecie, w którym jest nam źle. Mamy marzenia, ale ich nie spełniamy, bo wydaje nam się, że jak wyjdziemy z kolein, to będzie bardzo trudno. I właśnie wtedy, kiedy człowiek raz przekroczy strefę komfortu i przyzwyczajenie, że jest mu dobrze, to odkrywa, że po wyjściu z kolein istnieje inny świat - dodał duchowny.

Wszystkie informacje na temat tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej znaleźć można na stronie https://www.edk.org.pl/

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: ks. Jacek Stryczek (duszpasterz akademicki, inicjator Ekstremalnej drogi krzyżowej) 

Data emisji: 16.03.2018

Godzina emisji: 11.22

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Termin reklamacji każdego towaru to dwa lata

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 13:00
Gdy produkt, który kupiliśmy, jest uszkodzony lub nieświeży, możemy, a wręcz powinniśmy, domagać się rekompensaty. W Światowym Dniu Konsumenta mówimy o tym, jakie mamy prawa jako klienci sklepów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Średnia krajowa i trymowana. Jak są liczone?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 14:50
Jak się określa średnią krajową i dlaczego większość z nas wcale tyle nie zarabia? W "Czterech porach roku" postanowiliśmy wyjaśnić kilka podstawowych pojęć ekonomicznych, z którymi stykamy się na co dzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O korzyściach z jedzenia kiszonek

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 12:09
- Nasza dieta w okresie przedwiośnia powinna bazować na warzywach korzennych, warzywach, które przezimowały i na kiszonkach - podkreśliła w radiowej Jedynce dietetyk Justyna Marszałkowska.
rozwiń zwiń