Stop hejterom. Jak możemy się bronić?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 17:12
I do wyzwisk na ulicy, i do kłótni w internecie stosują się podobne zasady. Przy czym internet ma tę przewagę w postepowaniu sądowym, że pozostaje trwały ślad po tym, co się napisało. Ludzie zamieszczają krytyczne i obelżywe komentarze, nawet pod swoim nazwiskiem, i czują się zupełnie bezkarni. Okazuje się, że mogą podlegać karze. I to całkiem surowej.
Audio
  • Naruszenie dobrego imienia (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Reagować czy nie reagować? Psycholog mógłby powiedzieć, żeby odpuścić, tak po prostu, dla świętego spokoju, natomiast prawnicy są zdania, że warto dochodzić swoich praw. – Być może nie jest to łatwa droga, dlatego, że zadośćuczynienia, które zapadają w polskich sądach nie są wysokie, ale warto to robić w celach prewencyjnych. Bo jeżeli jestem np. osobą publiczną i w internecie ktoś zamieszcza pod moim adresem nieprawdziwą informację albo podważa moje kompetencje, to może mi zmarnować karierę zawodową. Obelga raz rzucona w twarz będzie wiecznie pokutować – tłumaczyła mec. Eliza Kuna.

W sytuacjach, kiedy czyjś komentarz rzutuje na nasza sytuację życiową lub zawodową, warto żądać ochrony dobrego imienia. Jakie mogą być żądania zadośćuczynienia? O tym w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: mec. Eliza Kuna (adwokat)

Data emisji: 20.03.2018

Godzina emisji: 11.21

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemyśl - miasto z fajek i dzwonów słynące

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 13:29
Tym razem w audycji "Jedyne takie miejsce" zabraliśmy Państwa do położonego nad Sanem miasta w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alergia nasza powszednia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 16:06
Czym właściwie jest alergia? Czy dorosły może się uczulić? Co z objawami – łagodzić? Czy lepiej się odczulić? I na jak długo odczulenie jest skuteczne? To pytania, które każdej wiosny zadaje sobie mnóstwo osób. Odpowiedzi na nie zna Żaneta Geltz, która była gościem "Czterech pór roku".
rozwiń zwiń