Śniadanie dla samotnych, ubogich i bezdomnych

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 14:53
Jeśli ktoś może spędzić święta z bliskimi i przy wielkanocnym stole podzielić się jajkiem to bardzo dobrze. Ale są osoby, które nie mają takich możliwości. Dla niech właśnie siostry z Krakowa organizują świąteczne śniadanie.
Audio
  • Śniadanie dla bezdomnych i ubogich (Cztery pory roku/Jedynka
Bezdomna (zdjęcie ilustracyjne)
Bezdomna (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay/fantareis

Śniadanie będzie serwowane w klasztornym ogrodzie pod ogromnym namiotem. - Co roku drukujemy 150 zaproszeń, które następnie przekazujemy ojcu zajmującemu się pomocą dla bezdomnych i on te zaproszenia rozdaje. Ale z doświadczenia wiemy, że przychodzi dużo więcej osób niż 150 - mówi siostra Łucja Skolankiewicz. Więc wpuszczają wszystkich, a ponieważ mają dużo jedzenia to starcza dla wszystkich.

Śniadanie siostry robią z chrześcijańskiego miłosierdzia i pokory, że życie może potoczyć się różnie. Goście zaś starają się nie mówić o własnych prywatnych sprawach.

O czym mówią goście podczas śniadania? Skąd zakonnice mają jedzenie? Jak można wspomóc siostry? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czterech pór roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość:  siostra Łucja Skolankiewicz (Dominikańskie Duszpasterstwo Młodzieży Schron w Krakowie)

Data emisji: 29.03.2018

Godzina emisji: 10.19

ag

Czytaj także

Nie marnuj jedzenia! Podziel się z potrzebującymi

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 09:00
- Jeżeli mamy za dużo jedzenia na stole, jeśli nie chce nam się go jeść, nie możemy go zamrozić, ani dać naszej rodzinie na wynos to możemy z nim zrobić coś innego. Możemy się nim podzielić z tymi, którzy również w święta są głodni - przypomina Maria Skołożyńska, organizatorka akcji "Podziel się posiłkiem z bezdomnym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Światło, które nie gaśnie" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:00
Wspólnota Sant’Egidio to ruch ludzi świeckich, do którego należy ponad 50 tys. osób, zaangażowanych w ewangelizację i służbę biednym w Rzymie, we Włoszech oraz w ponad 70 krajach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uliczny Patrol Medyczny" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 08:26
Akcja "Uliczny Patrol Medyczny" ruszyła z końcem września. 
rozwiń zwiń