Rola diety w chorobie nowotworowej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 12:45
Właściwy sposób odżywiania i odpowiednio skomponowana dieta może wspomóc organizm w walce z chorobą, korzystnie wpłynąć na odporność, czy też skrócić czas rekonwalescencji.
Audio
  • Rola diety w chorobie nowotworowej (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Najważniejsze to razem z lekarzem ustalić, jaki mamy plan działania i leczenia - mówi Sybilla Berwid-Wójtowicz, ekspert w dziedzinie dietoprofilaktyki. - Przeważnie choroba onkologiczna nie oznacza rezygnacji, a wręcz przeciwnie - oznacza, że musimy dużo więcej dostarczyć do organizmu, który będzie walczył z chorobą i ciężkim leczeniem - dodaje. Co należy jeść? O tym w nagraniu.

Gość Jedynki zwraca uwagę, że dieta to tylko jeden z wielu czynników, który może pomóc w tym, aby nasz organizm sprawniej radził sobie z chorobą. Co zrobić, kiedy osoba chora w ogóle nie ma ochoty na jedzenie? Czy to prawda, że sok z grejpfruta oraz czosnek mogą zaburzać wchłanianie niektórych leków? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Sybilla Berwid-Wójtowicz (ekspert w dziedzinie dietoprofilaktyki, doradca dietetyczny Instytutu Żywności i Żywienia Człowieka, specjalista żywienia klinicznego – Uniwersytet Medyczny w Warszawie)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 9.23 

kh

Czytaj także

Diagnoza: rak. Jak sobie poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 21:00
Rak staje się głównym zabójcą ludzi w XXI wieku. Lekarze apelują o zapewnienie chorym równego dostępu do nowoczesnych metod leczenia.
rozwiń zwiń