Czy w przychodni można wywołać pacjenta po nazwisku?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 14:26
- Nie można. Każdy przy rejestracji powinien otrzymać numerek. Najlepiej by było, gdyby pacjenci byli proszeni do gabinetu według tych numerków - powiedziała w radiowej Jedynce Marzanna Bieńkowska.
Audio
  • Marzanna Bieńkowska o prawach pacjenta (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Trybex/shutterstock.com

- Oczywiście wywoływanie po nazwisku jest łatwiejsze, ale musimy uszanować prawo każdego pacjenta - wskazała gość audycji "Cztery pory roku" i dodała, że nie można też wywieszać żadnej listy pacjentów na drzwiach gabinetu. - Numerki są najlepszym rozwiązaniem - podkreśliła.

Czy pacjent może wejść do gabinetu z osobą towarzyszącą? Kto decyduje o kolejności przyjmowania pacjentów na wizyty, jeśli nie ma możliwości zapisania się na godzinę? Czy szpital może pobrać opłatę za pobyt rodzica przy dziecku? Co zrobić, gdy naruszone zostały nasze prawa?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z zastępcą dyrektora Departamentu Postępowań Wyjaśniających w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta Marzanną Bieńkowską.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marzanna Bieńkowska (zastępca dyrektora Departamentu Postępowań Wyjaśniających w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta)

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 9.23

kk/mg

Zobacz więcej na temat: prawo Roman Czejarek

Czytaj także

Rola diety w chorobie nowotworowej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 12:45
Właściwy sposób odżywiania i odpowiednio skomponowana dieta może wspomóc organizm w walce z chorobą, korzystnie wpłynąć na odporność, czy też skrócić czas rekonwalescencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korytarz, który może uratować życie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 14:48
W krajach bardziej ucywilizowanych motoryzacyjnie to norma, u nas nikt nawet o tym nie myśli. Chodzi o ułatwienie służbom dojazdu do ofiar wypadków, głównie drogowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łysienie. Problem estetyczny czy medyczny?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 14:38
- Łysienie jest naprawdę dużym problemem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jakość życia osób mających ten problem może być nawet gorsza niż osób z chorobami nowotworowymi  - mówi w "Czterech prach roku" dermatolog dr Anna Waśkiel.
rozwiń zwiń