X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Już teraz trzeba myśleć o emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:17
Choć niektórym osobom do wieku emerytalnego całkiem daleko, to już teraz powinni zdecydować się na oszczędzenie, żeby po zakończeniu pracy zawodowej nie klepać przysłowiowej biedy.
Audio
  • Po co oszczędzać na emeryturę (Cztery pory roku/Jedynka)
Według BIK-u, w maju 2019 r. banki i SKOK-i udzieliły kredytów konsumpcyjnych na kwotę 7,786 mld zł, a mieszkaniowych na 5,877 mld zł.
Według BIK-u, w maju 2019 r. banki i SKOK-i udzieliły kredytów konsumpcyjnych na kwotę 7,786 mld zł, a mieszkaniowych na 5,877 mld zł.Foto: fotogut/shutterstock.com

Szacunki mówią, że 55 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności. - Polacy nie mają nawyku oszczędzania - ocenia Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. Jego zdaniem to nieprawda, że nie mamy z czego oszczędzać. Wylicza, że zawsze można coś oszczędzić i radzi, że warto tego nawyku uczyć już od dzieciństwa.

Gość Jedynki podkreśla, że wielu Polaków uważa, że nie ma po co oszczędzać, kiedy oprocentowanie oszczędności jest niskie. - Ale za 10-15 lat dzisiejszy 30-latek stanie się 45-latkiem - przypomina tę oczywistość Przemysław Barbrich. A wtedy mogą być potrzebne pieniądze choćby na dodatkowe zabiegi lekarskie, bo z wiekiem zdrowie się psuje.

Jak najlepiej oszczędzać, dlaczego składka jest odprowadzana do ZUS, a nie zostaje w gestii płatnika, który mógłby ją efektywniej zainwestować? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: dr Przemysław Barbrich (Związek Banków Polskich)

Data emisji: 19.04.2018

Godzina emisji: 11.21

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starość to stan umysłu a nie ciała

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:48
Seniorzy nie nadążą za młodymi, już kiedyś byli młodzi, ale wiek to nie tylko przeżyte lata. To także samopoczucie. Tak jak 65-latek może czuć się młodo, a 35-latek już staro. Każdy więc ma tyle lat, na ile się czuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak podwyższyć świadczenia emerytalne?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 18:40
Marzec to dla emerytów ważny miesiąc, gdyż w marcu są waloryzowane emerytury. W tym roku ta waloryzacja była bardzo korzystna, choć pewnie nie dla wszystkich satysfakcjonująca. O doli emerytów w "Srebrnej debacie Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zaktywizować i poprawić opiekę nad osobami starszymi

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 18:34
Ruszyła kolejna edycja rządowego programu "Senior+". W jego ramach otwierane są kolejne kluby i domy seniora. Można w nich skorzystać m.in. z rehabilitacji, na którą normalnie czeka się miesiącami. Czy to antidotum na samotność?
rozwiń zwiń