X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RODO. Ochrona danych osobowych 2.0

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:00
25 maja rozpoczyna się rewolucja w ochronie danych - w życie wchodzi unijne Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (w skrócie RODO). - Jest to reforma proobywatelska - mówił w Jedynce dr Maciej Kawecki, koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych.
Audio
  • RODO - zmiany w ochronie danych osobowych (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Ochrona danych osobowych. Co się zmieni po 25 maja? (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dragon Images/shutterstock.com/cc

Nowe przepisy mają być jednolite dla całej Unii Europejskiej i dostosowane do zmieniającej się rzeczywistości cyfrowej.

- Po 25 maja wchodzimy w ochronę danych osobowych 2.0. Zdecydowanie jest to reforma proobywatelska, dostajemy bardzo dużo ciekawych uprawnień, które mogą nam ułatwić życie w wielu sferach. Możemy żądać przekazania informacji o nas innemu podmiotowi, co zwalnia nas z biurokracji, wypełniania bardzo wielu wniosków kredytowych, ubezpieczeniowych itd. - wyjaśnia dr Maciej Kawecki, koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych.

W związku z unijnym rozporządzeniem nowe obowiązki spadną na wszystkie firmy, które przetwarzają dane osobowe. - Niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcą taksówki korzystającym z monitoringu, czy fryzjerem, czy ogromną korporacją, dotkną nas te zmiany - przyznaje dr Kawecki.

Jak przygotować się do zmian? Co zmieni się w korzystaniu z mediów społecznościowych? Jak wysokie będą kary za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: dr Maciej Kawecki (koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych), Marcin Serafin (prawnik, kancelaria Maruta Wachta)

Data emisji: 23.04.2018

Godzina emisji: 9.11

mg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prywatność kosztuje. I zdrożeje jeszcze bardziej

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 13:39
Coraz częściej dokonując zakupów czy podpisując umowy stajemy przed dylematem: oszczędzić czy pogodzić się z zalewem reklam i dostępem wielu firm do naszych danych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy chronić nasz dowód osobisty"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 12:37
- Niestety coraz bardziej powszechna jest praktyka uznawania, że skan dowodu osobistego jest wystarczający do tego, żeby nas zidentyfikować - powiedział w radiowej Jedynce dr Maciej Kawecki.
rozwiń zwiń