Doktor Judym z Podlasia. Niesie pomoc nieuleczalnie chorym

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 12:19
Dr Paweł Grabowski zrezygnował z kariery w Warszawie i przeniósł się na Podlasie, by zajmować się na wsi ciężko chorymi, umierającymi ludźmi. 
Audio
  • Doktor Judym z Podlasia (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Photographee.eu/Shutterstock.com

Jest twórcą Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie, która prowadzi społeczne Hospicjum Domowe na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia, ubogich w ośrodki hospicyjne, z dala od większych miast.

Teraz, razem ze swoim zespołem, chce zbudować stacjonarną placówkę w Makówce. - Chcemy postawić ośrodek stacjonarny. Nie będzie to tylko i wyłącznie ośrodek hospicyjny, bo doskonale znamy potrzeby i wiemy, że samo hospicjum to za mało. Będzie to ośrodek opiekuńczo-hospicyjno-edukacyjny. Taki, w którym będziemy mogli służyć też opieką wyręczającą dla osób czy rodzin zmęczonych długotrwałą opieką nad swoim bliskim - mówi dr Paweł Grabowski.

- Mówimy głośno, że nie jest wstydem poprosić o pomoc profesjonalistów, kiedy w domu jest osoba przewlekle, nieuleczalnie chora czy umierająca, bo rzeczywistość cierpienia jest tak złożona, tak wielowymiarowa, że jedna osoba nie jest w stanie sobie dobrze z tym poradzić. Potrzebna jest pomoc zawodowców - podkreśla gość Jedynki. - Zabiegamy o to, żeby to był czas bez bólu, bez niepotrzebnego cierpienia, w otoczeniu tych, którzy się troszczą i dbają o godność tej osoby. Takie hospicjum chcemy wybudować. Nie takie, które będzie realizowało kontrakty, wyrabiało limity - zaznacza dr Grabowski. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Aby hospicjum powstało, potrzeba około 15 milionów złotych. Jeżeli chcesz wesprzeć Fundację Hospicjum Proroka Eliasza 1 procentem podatku, wszelkie informacje znajdziesz na stronie internetowej Fundacji

KRS Fundacji: 0000328837

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: dr Paweł Grabowski (chirurg onkolog, Prezes Fundacji Podlaskie Hospicjum Onkologiczne)

Data emisji: 24.04.2018

Godzina emisji: 10.21

kh/mg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Paweł Grabowski. Przewodnik na drugą stronę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 12:00
Specjalista medycyny paliatywnej dr Paweł Grabowski na wiejskich terenach wschodniego Podlasia założył hospicjum domowe, by zajmować się przewlekle chorymi katolikami, prawosławnymi i protestantami. - Przyjaźnimy się też z miejscowymi Tatarami, mówią, że jak będą umierać, to natychmiast do nas w dyrdy, ale jeszcze nikomu się nie zdarzyło - opowiada.
rozwiń zwiń