X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Liceum, które spełnia marzenia

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 14:16
Kolegium św. Stanisława Kostki, które właśnie świętuje 25 lat swojej działalności, to jedyna w Polsce szkoła, która od wielu lat uczy młodzież ze Wschodu.
Audio
  • Jubileusz Kolegium św. Stanisława Kostki (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Chinnapong/Shutterstock

W tej chwili uczy się w niej stu uczniów polskiego pochodzenia, m.in. z Kazachstanu, Uzbekistanu i Gruzji. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda jako wolontariuszka prowadziła w tej szkole koło języka niemieckiego. Z okazji 25-lecia szkoły do placówki wybrała się nasza reporterka Agnieszka Ciecierska.

- Jestem z małego miasteczka na Białorusi, które nazywa się Raków. Przed II wojną światową było to polskie miasto. Po wojnie nasze miasteczko zostało włączone do Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Moi dziadkowie byli Polakami i mój ojciec też zawsze czuł się Polakiem. Zawsze marzyłam, żeby mieszkać w Polsce i ta szkoła dała mi właśnie taką szansę – mówiła jedna z uczennic.

Obecnie organem prowadzącym szkołę jest Fundacja dla Polonii. - To, co jest dla nas najbardziej mobilizujące i wzruszające, to to, że faktycznie spełniamy marzenia dziadków i pradziadków zesłanych na Syberię, którzy zawsze pragnęli wrócić i nigdy im to nie zostało dane. To wielkie marzenie spełnia się teraz w ich wnukach i prawnukach – powiedziała dyrektor szkoły Ewa Petrykiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Materiał przygotowała: Agnieszka Ciecierska

Goście: Ewa Petrykiewicz (dyrektor Kolegium św. Stanisława Kostki), uczniowie Kolegium św. Stanisława Kostki

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 10.20

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oscary rozdane. W tym roku bez skandali

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 12:22
"Kształt wody" najlepszym filmem ubiegłego roku, polsko-brytyjski animowany obraz "Twój Vincent" - bez statuetki. Tak zdecydowali członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej. W Hollywood odbyła się 90. ceremonia wręczenia Oscarów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stulecie Polskiego Zakładu Higieny

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 11:47
W tym roku mija 100 lat od powołania najstarszego instytutu medycznego w Polsce - Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

92. urodziny Jedynki. W poszukiwaniu pierwszej stacji nadawczej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 11:30
"Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480" - takie słowa 18 kwietnia 1926 roku rozpoczęły nadawanie Programu I. 92 lata później dziennikarka Agnieszka Ciecierska i realizator dźwięku Krzysztof Sagan wybrali się na spacer śladami radiowej historii.
rozwiń zwiń