Co zrobić, gdy bankomat zatrzyma kartę?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:39
Pół biedy, kiedy jesteśmy w Polsce i jest to środek tygodnia, ale takie sytuacje mogą się wydarzyć również na wakacjach za granicą, w sobotę lub niedzielę, kiedy banki nie pracują.
Audio
  • Karta czy gotówka - co zabrać ze sobą na wakacje? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ververidis Vasilis/Shutterstock.com

Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, radzi, by już przed wyjazdem na wakacje pomyśleć o wyjściu awaryjnym. - Oczywiście, gdy dochodzi do sytuacji, gdy bankomat połyka nam kartę, trzeba od razu dzwonić do operatora. Wiadomo, że za granicą będzie to utrudnione, dlatego najlepiej mieć przy sobie drugą kartę innego banku. To, w takich sytuacjach, daje nam pełne bezpieczeństwo - powiedział.

Ale żeby zadzwonić do banku, trzeba mieć do niego numer, który jest napisany na karcie, którą właśnie straciliśmy. Można znaleźć go w internecie, ale dostęp do Sieci za granicą nie zawsze jest możliwy. Na szczęście i na to jest rada. - Po prostu nie wypłacajmy pieniędzy, tylko płaćmy kartą - zachęcał gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Robert Łaniewski (prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 9.21

abi/kk


Czytaj także

Pierwsza komunia: już nie sakrament, a festiwal prezentów i próżności rodziców

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 12:41
Suknia lub garnitur zamówione u projektanta, limuzyna, a po mszy - wystawne przyjęcie. Ślub i wesele? Tak, ale niestety też i Pierwsza Komunia Święta, do której przystępują przecież kilkuletnie dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie pieczywo jest najlepsze na śniadanie?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:31
- Jestem za chlebem, bo go trudniej podrobić niż bułkę. Ale to musi być fajny, dobry chlebek. Szary, ciężki, na zakwasie - powiedziała w radiowej Jedynce dietetyk Hanna Stolińska-Fiedorowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenie turystyczne. Konieczność czy zbędny wydatek?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:49
Coraz więcej Polaków wyjeżdża na zagraniczne wakacje, ale nadal wielu z nich - nie biorąc pod uwagę czarnego scenariusza - dodatkową polisę na czas wyjazdu traktuje jako zbędny wydatek. Czy rzeczywiście tak jest? Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?
rozwiń zwiń