X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomoc dla starszej osoby. Opieka w domu czy dom opieki?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 14:17
Co zrobić, gdy bliska nam starsza osoba zaczyna poważnie chorować albo przestaje być samodzielna?
Audio
  • Opieka w domu czy dom opieki? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photographee.eu/shutterstock.com

- Wszystko zależy od stanu pacjenta - podkreśliła w audycji "Cztery pory roku" Marzanna Bieńkowska z Biura Rzecznika Praw Pacjenta. - Jeżeli pacjent wymaga opieki w zakładzie opiekuńczo-leczniczym to, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, może zostać tam pokierowany - wskazała. A na co zwrócić uwagę przy wyborze prywatnego ośrodka?

Jak wyjaśniły Agnieszka Rochalska i Katarzyna Filipiak z Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Warszawa-Śródmieście, o pomoc można poprosić rejonowego pracownika socjalnego. Pracownik przyjdzie do domu, przeprowadzi wywiad środowiskowy i zaprezentuje dostępne opcje. Może zaproponować np. usługi opiekuńcze, czyli pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

Czy można prawnie zobowiązać rodzinę do opieki nad starszą osobą? Co zrobić, gdy osoba, która wyraźnie potrzebuje pomocy, nie zgadza się na nią? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marzanna Bieńkowska (Biuro Rzecznika Praw Pacjenta), Agnieszka Rochalska i Katarzyna Filipiak (Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Warszawa-Śródmieście)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 11.18

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubezpieczenie turystyczne. Konieczność czy zbędny wydatek?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:49
Coraz więcej Polaków wyjeżdża na zagraniczne wakacje, ale nadal wielu z nich - nie biorąc pod uwagę czarnego scenariusza - dodatkową polisę na czas wyjazdu traktuje jako zbędny wydatek. Czy rzeczywiście tak jest? Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża. Pomagajmy, nie wrzucajmy śmieci do kontenerów PCK

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 11:51
8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża - Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienia, urlopy, pensje. Pracowniku, znaj swoje prawa

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:30
Na wieść o tym, że w "Czterech porach roku" poruszymy temat praw pracowniczych, do naszej redakcji napłynęły SMS-y z pytaniami od słuchaczy. Wątpliwości rozwiała mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na oszustów. Na czym polega metoda kradzieży na perfumy?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 11:47
Metoda na wnuczka, na policjanta, na hydraulika to metody kradzieży, które już od lat są dokonywane w Polsce więc oszuści, żeby zdobyć pieniądze od osób starszych, wymyślają kolejne. Jednymi z nich są metody na perfumy i na klamkę.
rozwiń zwiń