Jak pogodzić macierzyństwo z pracą? Nie dążmy do ideału

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:00
- Książka jest o tym, że staramy się być idealne, choć się nie da, i że warto podejść do tego z humorem - mówi Joanna Paciorek, autorka książki "Mama w pracy", pracująca zawodowo mama czwórki dzieci.
Audio
  • Joanna Paciorek o tym, jak pogodzić role matki i pracownicy (Cztery pory roku/Jedynka)
Dlaczego tak naprawdę ziewamy? Teorii jest kilka
Dlaczego tak naprawdę ziewamy? Teorii jest kilka Foto: Glow Images/East News

Książka powstała na podstawie wpisów blogowych. - To były takie okruchy z życia pisane w czasach, gdy pracowałam w międzynarodowej firmie finansowej, wychowywałam trójkę dzieci i prowadziłam fundację. Wszędzie chciałam być idealna, jak wiele mam, ale tak się nie da. Chociaż mogę powiedzieć, że od czwartego dziecka jest łatwiej - ze śmiechem przyznaje Joanna Paciorek.

Jaki więc jest jej przepis na pogodzenie wielu życowych ról? - To wszystko nie jest łatwe, choć przy tym jest piękne. Pomaga mąż, pomaga babcia, która jest z nami i od 16 lat włącza się w wychowanie dzieci, pomagali brat, dziadek, cała rodzina. To taka fabryka - przyznaje Joanna Paciorek.

W audycji mówi też o tym, jak to zrobić, by czasem sobie odpuścić.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Joanna Paciorek (mama czwórki dzieci, współzałożycielka Fundacji Świętego Mikołaja, autorka książki "Mama w pracy")

Data emisji: 25.05.2018

Godzina emisji: 11.24

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mama szóstki dzieci: relację tworzy się od początku

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 13:00
W Dniu Matki nasze studio odwiedziła Agnieszka Jackowska - mama szóstki dzieci, pedagog, członkini Związku Dużych Rodzin "3 Plus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierzyństwo. Kiedyś coś normalnego, dziś wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 20:07
Chyba nadal dominuje przekonanie, że mężczyzna powinien pracować na utrzymanie żony i dzieci, a to właśnie kobieta powinna mieć na głowie cały dom i wychowanie potomstwa. Czy współczesne rodziny rzeczywiście funkcjonują według stereotypu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka Polka zmęczona i sfrustrowana

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 11:35
- My, Polki, kochamy swoje dzieci niezwykle, mamy poczucie, że przede wszystkim jesteśmy mamami. Ale jednocześnie jesteśmy jednymi z najbardziej sfrustrowanych matek na świecie - twierdzi Katarzyna Pawlikowska, autorka książki "YEStem kobietą".
rozwiń zwiń