X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Widzisz dziecko w nagrzanym samochodzie? Reaguj!

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 14:32
Temperatura wewnątrz auta zaparkowanego na słońcu może osiągnąć nawet 70 stopni Celsjusza. Co robić, gdy podczas upałów zobaczymy dziecko samo w samochodzie? O tym strażnik miejski st. insp. Sławomir Smyk.
Audio
  • Dziecko - upał - samochód. Co robić? (Cztery pory roku/Jedynka)
Kiedy w środku siedzi dziecko, mamy prawo wybić szybę
Kiedy w środku siedzi dziecko, mamy prawo wybić szybę Foto: David Tadevosian/Shutterstock

Kiedy na dworze jest gorąco, w samochodzie jest jeszcze goręcej. Ale trzeba pamiętać, że czasem nawet jeśli na dworze nie ma upału, ale operuje ostre słońce, samochód bardzo szybko się nagrzewa. Wystarczy tylko 15 minut.

Co robić, gdy w takiej "szklarni" zobaczymy dziecko? Wiadomo, że człowiek jest wtedy w wielkim stresie i widząc, że dzieje się coś złego, zaczyna panikować. - Musimy obserwować co się dzieje, zapukać w tę szybę, sprawdzić, czy dziecko się rusza. Jeśli tak, to rozejrzeć się jeszcze raz, czy w pobliżu nie ma rodziców. Jeśli nie ma, tu już nie można gdybać, trzeba działać – mówił w radiowej Jedynce st. insp. Sławomir Smyk.

- Kiedy w środku siedzi dziecko, mamy prawo wybić szybę. Oczywiście nie tę od strony dziecka, żeby go nie pokaleczyć. To działanie wyższej konieczności. Trzeba też koniecznie powiadomić służby. Jeżeli rodzic wróci i będzie się awanturował o stłuczoną szybę to musi być bardzo nierozsądnym człowiekiem, któremu nie zależy na własnym dziecku - dodał strażnik.

Co grozi nierozsądnym rodzicom? Kiedy rozpoczyna się postępowanie karne? O tym wszystkim w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: st. insp. Sławomir Smyk (Straż Miejska m.st. Warszawy)

Data emisji: 7.06.2018

Godzina emisji: 11.21

abi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stłuczka na drodze i co dalej? Co zrobić w przypadku kolizji?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 11:36
Wzywać policję, spisać oświadczenie czy zjechać na bok? Może lepiej nie ruszać pojazdu, żeby ustalić w jaki sposób doszło do stłuczki? Takie incydenty na drodze to codzienność. Mogą przytrafić się nawet najlepszemu kierowcy. Gdy jesteśmy uczestnikami kolizji drogowej, warto zachować spokój i zastanowić się nad znalezieniem wyjścia z tej niefortunnej sytuacji. W tym przypadku niezbędna jest wiedza. Jak powinniśmy postąpić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lód w wodzie, który się topi, nie podnosi poziomu oceanu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 11:49
- Wiele osób uważa, że lód, który jest już w wodzie i się topi, podnosi poziom oceanu, co jest nieprawdą – powiedział prof. Piotr Głowacki z Centrum Studiów Polarnych i Instytutu Geofizyki PAN. Instytut pojawi się na sobotnim Pikniku Naukowym na stanowisku A 35.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiek emerytalny i okres ochronny. Jakie prawa ma pracownik?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 13:30
Osiągnięcie wieku emerytalnego i wejście w okres ochronny, to szczególny etap kariery zawodowej. Zarówno pracownicy z wiekiem przedemerytalnym jak też ci, którzy nabyli prawo do odejścia na zasłużony odpoczynek, są objęci odrębnymi zasadami. W obu przypadkach, pracodawca nie może zwolnić pracownika, ale ma prawo zmienić mu warunki zatrudnienia. Na co muszą być przygotowani pracownicy?
rozwiń zwiń