X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyberprzestępczość bankowa. Jak się przed nią chronić?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 13:36
Kiedyś zrobienie przelewu, sprawdzenie finansów na koncie, czy zapłacenie za ratę kredytu, wymagało wizyty w banku. Obecnie większość operacji bankowych, możemy wykonać nawet bez użycia komputera. Wystarczy nam jedynie telefon z odpowiednią aplikacją i dostępem do internetu. Czy innowacyjne udogodnienie jest rzeczywiście całkowicie bezpieczne? Jakie pułapki czyhają na użytkowników bankowości elektronicznej?
Audio
  • Rozmowa o bankowości elektronicznej i zagrożeniach z nią związanych (Cztery pory roku/Jedynka)
Popularność przelewów natychmiastowych rośnie bardzo dynamicznie.
Popularność przelewów natychmiastowych rośnie bardzo dynamicznie.Foto: panuwat phimpha/Shutterstock.com

- Nasz telefon, to dziś komputer osobisty. Ściągamy pocztę, często klikamy w różne załączniki. Te nieznane źródła, mogą zainfekować nam telefon i nieszczęście gotowe. Mamy oprogramowanie szpiegujące, które jest w stanie zapamiętać nasz login i hasło. Te informacje i nasza tożsamość, to dziś rzecz porządana przez przestępców internetowych. Musimy o tym pamiętać - przekonuje Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. 

Załączniki nieznanego pochodzenia w telefonie, to tylko jedno ze źródeł problemów. Jak się okazuje, jest całe mnóstwo innych niebezpieczeństw, czyhających na użytkowników bankowości elektronicznej. - Pojawiają się one często w mailach, dotyczących niezapłaconych faktur, rachunków. W takim przypadku nie otwierajmy załączników. Warto zainstalować w telefonie program antywirusowy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek - dodaje ekspert.

Będąc użytkownikiem bankowości elektronicznej, należy również pamiętać o korzystaniu z bezpiecznej sieci. Nie należy logować się na stronie banku, gdy łączymy się z nieznanym źródłem internetowym np. poprzez Wi-Fi, do którego dostęp może mieć każdy. Warto również, co jakiś czas, zmienić hasło do internetowego konta bankowego. To z pewnocią utrudni przechwycenie danych przez przestępców.

O czym jeszcze należy pamiętać, podczas korzystania z bakowości internetowej? W jaki sposób zabezpieczyć się przed cyberprzestępczością? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Przemysław Barbrich (Związek Banków Polskich)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 9.20

kb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aplikacja Pola - łatwy sposób na polskie zakupy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 13:17
Za pomocą aplikacji Pola, stworzonej przez Klub Jagielloński, można dowiedzieć się więcej o przedsiębiorstwie, które wyprodukowało wybrany produkt. Wystarczy zeskanować kod kreskowy i wszystko okazuje się jasne!
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKO BP ostrzega przed fałszywymi meilami

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 15:45
PKO BP ostrzega przed fałszywymi mailami "weryfikacyjnymi" rozsyłanymi przez cyberprzestępców. Pod pozorem blokady przelewów i konieczności "weryfikacji tożsamości" cyberprzestępcy proszą o kliknięcie w fałszywy link i podanie poufnych danych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już teraz trzeba myśleć o emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:17
Choć niektórym osobom do wieku emerytalnego całkiem daleko, to już teraz powinni zdecydować się na oszczędzenie, żeby po zakończeniu pracy zawodowej nie klepać przysłowiowej biedy.
rozwiń zwiń