X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy pracodawca może nas odwołać z urlopu?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 12:46
Długo czekaliśmy na wolne, zaplanowaliśmy wyjazd i zaczynamy cieszyć się chwilą odpoczynku... kiedy nagle dzwoni szef i każe nam wracać do pracy. 
Audio
  • Czy pracodawca może nas odwołać z urlopu? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jenny Sturm/Shutterstock.com

- Z każdego urlopu, w pewnych określonych sytuacjach, pracodawca może nas odwołać. Dotyczy to zarówno urlopów jednodniowych jak i dłuższych. Nawet kiedy jesteśmy na wyjeździe, szef może nas w szczególnych okolicznościach odwołać - mówi w "Czterech porach roku" mec. Joanna Korzeniewska.

Jakie to okoliczności? - Przyczyną odwołania pracownika z urlopu mogą być tylko takie okoliczności, które były nieprzewidziane w momencie, kiedy zaczynał on urlop. Muszą to być okoliczności wyjątkowe i poważne, jak powódź, awaria w zakładzie pracy czy nagła kontrola, która powoduje, że niezbędna jest obecność tego konkretnego pracownika, ponieważ nie jest on do zastąpienia ze względu na kwalifikacje czy stanowisko - wyjaśnia gość Jedynki. 

Czy przepisy Kodeksu pracy gwarantują pracownikowi, że odwołanie z urlopu nie będzie jedynie kaprysem pracodawcy? Czy pracodawca ponosi koszty związane z nagłym skróceniem wakacji pracownika? Co w sytuacji, kiedy pracownik odmawia powrotu? 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: mec. Joanna Korzeniewska-Zielińska (adwokat)

Data emisji: 19.06.2018

Godzina emisji: 11.25

kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca w soboty, niedziele święta lub porze nocnej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 11:42
To czas, kiedy zazwyczaj powinno się odpoczywać. Temat jest ostatnio szczególnie intensywnie dyskutowany z uwagi na nowe przepisy, które weszły w życie 1 marca i ograniczyły handel w niedziele.
rozwiń zwiń