Amerykanie masowo kasują konta na Facebooku. Trend zmierza do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 12:56
Facebook zbiera informacje o użytkownikach, analizuje ich profile i jest przykładem na to, że prawo do prywatności to w praktyce często mit.
Audio
  • Czy Polacy zaczną chętniej korzystać z innych mediów społecznościowych? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Amerykanie zaczęli licznie usuwać konta na Facebooku i kasować aplikację tego serwisu na telefonach i tabletach. W ciągu kilku dni z portalu wyrejestrowało się aż 40 proc. młodych Amerykanów w wieku od 18 do 29 roku życia.


mid-epa06998781.jpg
USA: Facebook i Twitter tłumaczą się w Kongresie. Google zlekceważył zaproszenie

 - Powodów jest kilka - ocenił w radiowej Jedynce Krzysztof Kossowski, wicedyrektor portalu PolskieRadio.pl. – Trend rozpoczął się mniej więcej na początku 2018 roku przez głośną aferę Cambridge Analytica, kiedy dane prawie 90 milionów użytkowników zostały w sposób nielegalny wykorzystane do profilowania treści reklamowych – powiedział gość audycji.

Drugim powodem jest prowadzenie przepisów RODO. - Przepisy ubodły Facebooka finansowo, ponieważ musiał wybrać, czy daje użytkownikom reklamy spersonalizowane. Jeśli tak, to musi zbierać o nich więcej informacji, a nie każdy tego chce - przyznał Krzysztof Kossowski.

Czy Polacy również zaczynają odchodzić od Facebooka? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Monika Tarka i Robert Kilen

Goście: Krzysztof Kossowski (portal PolskieRadio.pl)

Data emisji: 12.09.2018

Godzina emisji: 11.17

abi

Czytaj także

Donald Trump ostrzega Google'a, Facebooka i Twittera: uważajcie, co robicie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:32
Prezydent USA Donald Trump ostrzegł we wtorek firmy internetowe i media społecznościowe Google, Facebook i Twitter, by "uważały na to, co robią". Wcześniej tego dnia Trump oskarżył Google'a, że ukrywa informacje na jego temat przygotowane przez "uczciwe media".
rozwiń zwiń