Dlaczego ludzie uwielbiają oglądać seriale?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 14:00
Seriale nie służą już jedynie rozrywce. W dzisiejszej audycji zastanawiamy się, dlaczego ludzie coraz chętniej je oglądają.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Seriale zaspokajają szereg naszych głębszych potrzeb - mówi psycholog, dr Katarzyna Knopp. – Dzięki nim możemy przeżywać takie emocje, których nie mamy odwagi albo okazji przeżyć w rzeczywistości – wyjaśnia.

W oglądanie najbardziej angażują się osoby czujące się samotnie, mające trudności w nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Chociaż jak się okazuje, dzięki oglądaniu seriali można budować więzi.

- Mamy o czym rozmawiać z rodziną, spędzamy wspólnie czas – opowiada dr Katarzyna Knopp. – Seriale powodują, że powstają fankluby. Ludzie mają poczucie pewnej wspólnoty, przynależności do grupy – dodaje.

Żeby dowiedzieć się, czym jest ukryte uzależnienie od seriali oraz co najchętniej oglądają słuchacze Jedynki, wysłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Monika Tarka i Robert Kilen

Reporter: Patryk Bedliński

Goście: dr Katarzyna Knopp (UKSW), Łukasz Adamski (znawca popkultury)

Data emisji: 12.09.2018

Godzina emisji: 10.28

kwh/ag

 

Czytaj także

Młodzi, zdolni, niedojrzali... Czy aby na pewno?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 14:05
Nadopiekuńczość rodziców, niechęć brania kredytu, zbyt niskie zarobki – to główne przyczyny, dla których Polacy coraz częściej decydują się pozostać w rodzinnym domu najdłużej jak to możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanie masowo kasują konta na Facebooku. Trend zmierza do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 12:56
Facebook zbiera informacje o użytkownikach, analizuje ich profile i jest przykładem na to, że prawo do prywatności to w praktyce często mit.
rozwiń zwiń