"Po pierwsze zdrowie". Skorzystaj z porad specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 11:00
Przed budynkiem Polskiego Radia przy Alei Niepodległości w Warszawie można było bezpłatnie zbadać słuch. Profesjonalne Mobilne Centrum Słuchu było otwarte do godziny 15.00. 
Audio
  • Jak uniknąć problemów ze słuchem? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Andy Dean Photography

Badania przesiewowe słuchu są zorganizowane w ramach Programu "Po pierwsze zdrowie" we współpracy z Polskim Radiem i Telewizją Polską. 

- Na dzisiejsze badanie nie jest potrzebne skierowanie. Proponujemy dwa badania: otoskopię, które pozwoli pacjentowi zobaczyć jak wygląda błona bębenkowa, ucho zewnętrzne. Jeśli wszystko wyjdzie w porządku, zapraszamy pacjenta na audiometrię tonalną. To badanie, które określa próg słyszenia – powiedział laryngolog Tomasz Bryk.

Badania w centrum mobilnym pozwalają wykryć pewne nieprawidłowości. Pacjenci dostają również zalecenia dalszej diagnostyki.  

Program "Po pierwsze zdrowie" powstał z inicjatywy profesora Henryka Skarżyńskiego i jest realizowany przez Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Narządów Zmysłów oraz Komitet Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Polskim Radiem oraz Telewizją Polską. Równolegle przed gmachem Telewizji Polskiej można skorzystać z porad periodontologów, okulistów, laryngologów, audiologów, foniatrów, kardiologów, onkologów, psychiatrów, dermatologów oraz dietetyków. 

Jakie są najczęstsze przyczyny niedosłyszenia? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Tomasz Bryk (laryngolog)

Data emisji: 20.09.2018

Godzina emisji: 9.10

abi/ag


Czytaj także

Chemia z Niemiec nadal lepsza? Komisja Europejska interweniuje

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 12:27
Hasło "chemia z Niemiec" funkcjonuje w naszym kraju od wielu lat. Według zapewnień producentów skład produktów w tych samych opakowaniach jest na terenie Unii Europejskiej identyczny. Ale czy na pewno? Ostatnio Komisja Europejska bacznie przygląda się tej sprawie.
rozwiń zwiń